BK MLADÁ BOLESLAV - HC OCELÁŘI TŘINEC 2:7 (0:1, 2:0, 0:6)

• Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 9. Bonk (D. Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb), 56. Marosz (D. Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. D. Květoň (Zíb), 59. Peterek. Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 3350.
  • Sestavy:
  • BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Marušák, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Žabka, Jindra, Dudáš, Baldwin - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Tománek, Bahenský, Mikulík - Vrbata, Plodek, Hrdel - Jiránek, Lenc, Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.
  • HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison, od 41. Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Úvodní dějství dnešního důležitého utkání patřilo domácímu týmu, přesto se do vedení dostali paradoxně hosté. V polovině osmé minuty byl za nedovolené bránění vyloučen Tománek, jehož prohřešek potrestal hostující kapitán Radek Bonk - 0:1.

Domácí se nenechali inkasovanou brankou příliš vykolejit a nadále se snažili pokořit gólmana Hamerlíka. Hostující defenzíva ale pracovala poměrně solidně a Bruslařský klub do vyložených příležitostí nepouštěla. Co prošlo, to pochytal spolehlivý Hamerlík, na kterého si nepřišel ani Plodek nebo ostřílený centr David Výborný, jenž se snažil slovenského strážce svatyně překvapit výpadem zpoza brány.

Boleslavští odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem, které ale smazali hned v úvodní minutě prostředního dějství. Zíb se při prvním střídání vyfauloval na Balaštíkovi a domácí si zahráli přesilovou hru. Tu ukončil už po dvaceti vteřinách povedenou ranou Rýgl - 1:1.

Druhá perioda nabídla vyrovnanou podívanou. Na třinecké straně mohl skórovat obránce Zíb, v dresu Bruslařského klubu byl velmi blízko vedoucího zásahu exzlínský kanonýr Jaroslav Balaštík, který v oslabení postupoval sám na Hamerlíka, ale s prudkou střelou na vyrážečku neuspěl a hostující gólman jeho vyloženou příležitost zneškodnil.

Přesto se domácí vedoucí trefy nakonec dočkali. V 38. minutě hledal Výborný křížným pasem zcela volného Tomase, který ještě neuspěl, ale v samotném závěru druhé části už ŠKO-ENERGO ARÉNA jásala, když Hamerlíka prostřelil z mezikruží Zbyněk Hrdel - 2:1.

Jednobrankové manko smazali hosté v 45. minutě, když Zíbovu nabídku přetavil ve vyrovnávací trefu pohotový Jiří Polanský - 2:2. V polovině 49. minuty měli Boleslavští k dispozici další přesilovou hru, která se nakonec ukázala být klíčovou. Po chybě Marušáka se hosté dostali k brejku, který po přihrávce Zíba zakončil přesně Martin Adamský - 2:3.

Obrovskou šanci na vyrovnání měli Středočeši osm a půl minuty před koncem řádné hrací doby. Za katr současně putovali třinečtí zadáci Martin Lojek a Rob Davison. Dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli nakonec domácí nevyužili a hosté poté nemilosrdně trestali.

V rozmezí tří minut dokázali Slezané za záda boleslavského brankáře Hübla dostat hned čtyři kotouče. V 56. minutě dal hostům klid mladíček Marosz, na jehož zásah navázal o minutu později Polanský. Středočeši rezignovali a dopřáli Ocelářům další branky. Na 2:6 upravil po souhře se Zíbem David Květoň a gólový účet zápasu poté uzavřel zkušený Jan Peterek, který se obtočil kolem brány a zasunul puk mezi Hüblovy betony - 2:7.