Po tvrdém střetu jsi zamířil do kabiny, ale nakonec ses na ledě opět objevil. Co k tomu vedlo?
Maséři se mi na krku snažili něco uvolnit. Já jsem se ještě chtěl na led vrátit, nechtěl jsem pouze sedět v šatně a čekat, co se stane. Hlava mě nebolela, jen krk, a to se dalo zvládnout.

Pauza po semifinále vám nyní určitě přijde vhod.
Alespoň doléčíme nějaká lehká zranění. Kluci se dají dohromady, oddechneme si a počkáme, kdo na nás vyjde. Pak se budeme moct důkladně připravit.

Nebude problém dostat se ve finále zpět do tempa?
Asi se s tím nedá nic dělat. Znovu nás čeká volných devět dní. Na jednu stranu si samozřejmě můžeme odpočinout a uzdravíme se, na tu druhou nám poté ale možná zase bude trvat, než se do toho dostaneme. Už s tím ovšem máme určité zkušenosti ze čtvrtfinále a semifinále.

Budeš nyní sledovat druhou semifinálovou dvojici?
Možná se půjdu přímo na Spartu podívat a jednou si konečně zase užiju hokej jako fanoušek. Sledovat to určitě všichni budeme, chceme vidět, kdo na nás vyjde. Každého zajímá, s kým budeme hrát.

Liberecký útočník Michal Řepík na střídačce

Máš soupeře, kterého bys preferoval?
Se Spartou jsme třeba třikrát v základní části prohráli, ale play-off je něco úplně jiného. Jedeme na určité vlně a cítíme se dobře. Každý zápas ve finále bude podle mě vyrovnaný, o gól nebo o dva. Žádné velké výsledky. Vybírat si soupeře nebudeme, zkrátka počkáme, kdo na nás vyjde.

Co stojí za úspěchy vašeho týmu?
Parta je tady skvělá. Všichni držíme pospolu. Naší strašnou výhodou je to, že máme čtyři vyrovnané lajny. Střídáme se, každá zabere ve správný čas. To je základ našeho úspěchu.

Není trochu nevýhodou, že vším procházíte dosud bez jediného zakolísání a ještě jste neokusili, jaké to je přečkat krizi?
Tohle slýcháme už celou sezonu, že vším procházíme hladce, že jsme neměli žádné výkyvy. Já si myslím, že by ostatní týmy také chtěly být v naší kůži. Je za tím hodně dřiny. Ať už v létě nebo v průběhu sezony. Nikdo nám nic nedává zadarmo. Zkrátka makáme jako tým. To, že jsme vyhráli obě série 4:0, vypadá, že to bylo hladké, ale není to tak. Byly tam různé momenty, které mohly zápasy převážit i na druhou stranu. My jsme si s tím ale poradili a dopadlo to takto.