Dominika Hužvárová, Zdroj: Dominika Hužvárová

Kdo je to Dominika Hužvárová?

Dominika Hužvárová studuje v současnosti Vysokou školu finanční a správní v Praze, kde momentálně také bydlí. Původem však pochází z Havířova a občasně také cestuje pracovně do zahraničí. Dle svých slov ráda zkouší nové věci, je učenlivá, empatická a přizpůsobivá. Cílem čtyřiadvacetileté Dominiky je vystudovat, být úspěšná v tom co dělá, v neposlední řadě pak být dobrou partnerkou svému příteli a mít šťastnou rodinu. Jejím současným partnerem je Robert Novotný (ředitel společnosti Mironet – pozn. red.), kterého mladá zakladatelka stránek Stopfeminismu.cz považuje za ideálního partnera. Dominika se v uplynulých letech zúčastnila mnoha soutěží krásy. Ze všech titulů si nejvíce váží ocenění Miss Euro 2008. V roce 2009 založila stránky www.stopfeminismu.cz, kterým se budeme v následujícím rozhovoru věnovat.

 

Rozhovor na téma Stopfeminismu.cz:

Dominiko, na úvod nemůže přijít jiná otázka. Proč jsi se do tohoto projektu pustila? 

Důvodů jsem měla více. Vadilo mi časté zdůraznění feministek, že bojují za všechny ženy. Já o žádnou jejich pomoc ale nestojím, stejně jako mnoho jiných žen. Vážím si, čeho dokázaly v minulosti, ale nyní to už přehání. Důkazem mi toho byl i článek v jedněch novinách, kde jsem se dočetla, že EU navrhuje, aby výrobci pracích prášků měli zakázáno využívat ženy v reklamě. Údajně to utvrzuje diváky, že domácí práci provádí vždy žena a ne muž. Považuji to za hloupost a vadí mi názor, že domácí práce jsou podřadné.

Co se snažíš stránkami Stopfeminismu.cz ukázat?

Ráda bych ukázala, že ženy přemýšlí jinak než feministky, které určují jedinou definici úspěšné ženy – a to takové, která si buduje kariéru. Neváží si žen matek, neváží si tradic. Stránky mají vytvořit feministickým hnutím ženskou protiváhu. Zatím se nám to daří, k dnešnímu dni máme více než 2000 členek.

Čeho chceš v rámci tohoto projektu dosáhnout?

Snažím se upozornit na to, že cílem feministických hnutí pod rouškou „rovných příležitostí“ je získat lepší pozice pro určitou malou část žen a vyzobávat peníze ze státního rozpočtu a Evropské unie. Byla bych ráda, aby nemalé dotaze z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR, které feministky čerpají, byly využity na mnohem důležitější věci, třeba pomoc dětem. 

Co si od svého projektu dále slibuješ? 

Všeobecné společenské odmítnutí názoru feministek, že žena v domácnosti, vykonávající domácí práce a starající se o děti, je ženou méněcennou proti kariéristce. Zvýšení prestiže ženy – matky a znovuznání hodnoty rodiny. Zastavit feministky v diktování, jak má správně vypadat vztah – jejich fanatického prosazování ideálu „vše 50:50“. Přijmutí faktu, že ideální partner a ideální vztah je pro každého jiný. Vztah je vždy založený na dohodě. A dohoda nemusí být spravedlivá, musí být především pro obě strany výhodná. Někomu vyhovuje 50:50 a jinému, že se žena stará o domácnost a muž vydělává. Pokud jsou lidé ve vztahu šťastní, nikdo by neměl říkat, že žijí špatně. 

Co na Tvé počínání říká rodina a nejbližší? 

Názory feministek jsou mi nesympatické již delší dobu, takže pro mé nejbližší mé počínání moc překvapením nebylo a fandí mi. 

Jedná se o originální nápad nebo jsi se nechala inspirovat u někoho v zahraničí? 

Zda-li existuje podobný projekt v zahraničí netuším. Žiji v Čechách a zde žádna protiváha nebyla. Feministky často zdůrazňují, že bojují za všechny ženy. Myslím si ale, že ženám spíše škodí. Já osobně se o svého přítele starám ráda a nechápu to jako něco ponižujícího. Nemusím to dělat, baví mě to, jsem takto spokojená a o „pomoc“ feministek stejně jako mnoho dalších žen nestojím. 

Čeho tato aktivita za necelý rok fungování dosáhla?

Za tu dobu se nám podařilo změnit pohled mnohých na feministky v České republice. Upozornit na skutečné feministické záměry. Na dané téma vyšla řada článků. Nejdůležitější změnou v roce 2009 byl fakt, že se poslanci už nebojí krátit feministkám dotace. Z reakcí feministek je myslím zřejmé, že právě pro tyto dotace se organizují a „bojují za práva žen“. Z celého roku fungování a výsledků mám opravdu radost.