„Po nevyrovnaných výkonech brankářů v úvodu soutěže se trenérský tým rozhodl požádat o příchod jasné jedničky mezi tři tyče,“ vysvětluje manažer klubu Petr Veselý. „Vedení klubu se podařilo angažovat Sasu Hoviho, což je brankář špičkové evropské úrovně. Měl nabídky z české extraligy i finské nejvyšší soutěže, přesto dal přednost nabídce Znojma,“ pokračuje.

Finský brankářský fantom ověnčený medailemi ze slovenské, finské i české ligy působil naposledy v Kometě Brno v sezoně 2011/12. V loňském ročníku nechytal, ve Finsku chtěl dokončit studium na univerzitě a psychicky si odpočinout.

„Letošní přípravu absolvoval v dresu Ilves Tampere. Odchytal několik přípravných utkání, kde působil velmi jistě. Tyto zápasy jsme zhlédli na videu, máme i reference přímo z Finska. Měl by být připraven okamžitě naskočit do zápasů, do brankoviště přinést především jistotu a přenést ji i na tým,“ říká hlavní kouč Orlů Jiří Režnar.

Hovi se tak připojí k trojici Jakub Čech, Filip Landsman a Richard Ullberg, která o místo v brance bojovala doposud. „Jsme si vědomi toho, že v současnosti je na brankářském postu velký přetlak. Na začátku týdne absolvujeme se všemi třemi gólmany pohovory a rozhodneme se, kdo zde zůstane. Dva budou muset odejít,“ vysvětluje Petr Veselý.