Účinnou hubnoucí složkou, kterou tyto těstoviny obsahují, je glukomanan. „Konjakové těstoviny mají 0 % tuku, 0 % cukru a téměř žádné kalorie. Glukomanan, který obsahují, v žaludku zvětšuje svůj objem, mozek dostává signál, že jste nasyceni a tím dochází k redukci porcí jídla a následnému zachovávání váhy nebo hubnutí,“ řekla Štěpánka Vránová z Perfectpasta.cz.

Co je Glukomanan?

Glukomanan je ve vodě rozpustná vláknina (vláknina pektinového typu) získaná z kořene rostliny Konjak, která má řadu příznivých účinků na trávení a celkový metabolismus.

Konjaková moučka obsahuje až 95 % čistého glukomananu. Pocit sytosti díky glukomananu, který má po absorbci vody schopnost zvětšit svůj objem až 200x, vydrží několik hodin a vy tak nemáte potřebu se dojídat dalším jídlem.

Tento efekt také ocení ti, kteří chodí neradi spát s prázdným žaludkem a do svého těla na noc přijímají zbytečně velké množství kalorií v potravě, kterou pak tělo hůře tráví.

Konjakové těstoviny, které jsou ve světě velmi známé, se v Česku stávají čím dál více populárnější. Jejich příprava nezabere víc než pět minut. Nejen díky téhle vlastnosti je vyhledávají také velmi zaměstnaní lidé vyznávající zdravý životní styl.

„Konjakové těstoviny můžete připravit klidně jako samostatné jídlo, stačí, když je smícháte s oblíbeným kořením, případně trochou oblíbené zeleniny,“ dodala Vránová.