V těžké situaci se totiž nacházejí jedenácté Kladno (12 bodů) a desátá Slavia Praha (13 bodů). Středočeši hostí v klíčovém pátečním utkání Mados Hradec Králové a povinnost jim velí získat tři body. Mados by se v případě bodového zisku z palubovky satanů výrazně přiblížil záchraně i play off.

Tabulka od osmého místa dolů je velmi vyrovnaná. To ale není pro Kladenské vše. Tuto neděli vyrazí do Brna, kde se v dohrávce 17. kola střetnou s tamním Tangem. Jasným favoritem tohoto duelu jsou Jihomoravané.

Pražská Slavia hraje své domácí zápasy v neděli, ale už o den dříve zajíždí na palubovku právě Hradce Králové k dohrávce 17. kola. Toto peprné utkání bylo dvakrát odloženo. Nyní se oba celky konečně utkají o důležité body.

Pokud Slavia uspěje, může ji souboj povzbudit do nedělního duelu s Helasem Brno. Jedině zisk plného počtu bodů z tohoto zápasu může Pražany uklidnit! Sešívané tedy nečeká vůbec lehký víkend a po něm už bude jasné, jak na tom budou. Zbylými soupeři sešívaných jsou totiž Teplice a Chrudim.

Mistrovskou Chrudim už nevede španělský trenér Daniel

Rival ze Sparty je naopak v pohodě. V poklidu si drží čtvrté místo a připravuje se na play off. V pátečním utkání si to vyzkouší naplno, protože Pražané míří na palubovku Chrudimi. Ta půjde do zápasu bez trenéra Daniela, jenž v týdnu na vlastní žádost skončil. Tým povede dosavadní asistent Jaroslav Bartušek! Jeho parťákem poté bude hrající trenér Dentinho.

Zručské Benago je na tom podobně jako Letenští, jen o příčku v tabulce lépe. Středočeši v pátek večer zavítají do Teplic, kde mohou také jen překvapit. Zda se to Benagu, které v pondělí deklasovalo Mělník 7:2, povede, mohou fandové futsalu sledovat i živě na internetové Livesport TV.

Bez starostí půjde do pátečního utkání také poslední Olympik Mělník, který už nemá šanci na záchranu. „Jedeme do hezké haly v Brně. Pevně věřím, že si to užijeme,“ řekl trenér Olympiku Pavel Šuba. Domácí Tango by si nicméně podle předpokladů mělo v pátek všechny body pohlídat.

Výčet zápasů pátečního večera končí na východě republiky. Domácí Třinec se ve své hale postaví proti Nejzbachu Vysoké Mýto a střetnutí slibuje atraktivní podívanou. Likop hraje doma před početným publikem líbivý futsal, Nejzbach je zase v obrovské formě a připravuje se na play off. Naposledy Vysokomýtští porazili pražskou Slavii 7:2 na její palubovce.

CHANCE FUTSAL LIGA

Pátek 27. února 2015:

  • (20:00) SKP Likop Třinec – Nejzbach Vysoké Mýto
  • (20:00) FC Tango Brno – SK Olympik Mělník
  • (20:00) FC Balticflora Teplice – FC Benago Zruč n. S.
  • (20:00) FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha
  • (20:30) FK SAT-AN Kladno – Mados MT Hradec Králové

Sobota 28. února 2015:

  • (20:00) Mados MT Hradec Králové – SK Slavia Praha

Neděle 1. března 2015:

  • (20:00) FC Tango Brno – FK SAT-AN Kladno
  • (20:00) SK Slavia Praha – Helas Brno