Realita je taková, že v posledním roce čelilo alespoň třem významným DDoS útokům celých 65 % organizací provozujících internetové služby. DDoS může v případě úspěchu zcela odstavit firemní služby. Málokterá společnost má však vyčísleny ztráty z toho, pokud budou jejich servery odstaveny. Nemusí jít přitom pouze o e-shopy, může jít o mobilní řešení, jakékoliv vzdálené přístupy na firemní server včetně poboček (ERP, účetní software, lokální prodej, ...) a nespočet dalších služeb.

Jednička na tuzemském trhu s hudebními nástroji hrozbu DDoS útoků nepodceňuje: „Tržby z prodejů přes e-shop Kytary.cz překročily za minulý rok hranici 150 milionů korun. Jako každé veřejně dostupné servery jsou i ty naše vystaveny denně různým typům útoků. Již několikrát jsme zažili velmi nepříjemné chvíle, kdy tyto útoky měly za následek výpadek e-shopu a informačního systému našeho back office," vysvětluje Vladimír Myslík, jednatel společnosti Audio Partner s.r.o., provozovatele obchodu Kytary.cz, jehož servery hostují ve známém pražském datovém centru Coolhousing (www.coolhousing.cz).

„Finanční ztráta způsobená nefunkčním e-shopem se u nás zejména o Vánocích pohybuje v řádu statisíců za jeden den výpadku. Proto jsme dali tento rok ochraně serverů velkou prioritu a díky firmě Coolhousing budou již tyto Vánoce naše servery pod účinnou anti-DDoS ochranou sofistikovaného řešení od Radware," dodává Vladimír Myslík.

Ochrana Radware DefensePro využívá k odhalení a následnému zablokování útoků pokročilých detekčních algoritmů a behaviorální analýzy. Využít ji mohou zákazníci datacentra Coolhousing u všech zřízených hostingových i housingových služeb.

Mimo to má pro začínající projekty připraven Multihosting, neboli konfigurace hostingového panelu ISPConfig 3 a virtuálního serveru s jedním procesorovým vláknem, 2 GB operační paměti a 30 GB prostoru na pevných discích. Se 100Mb konektivitou bez omezení přenosu dat lze své podnikání začít již za 223 Kč měsíčně.

Náročnější projekty ale obslouží pronájem serveru i s housingem v podobě stroje s platformou Supermicro, čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon E3-1220V3, 16 GB ECC paměti a dvojicí terabajtových pevných disků. Základní ochrana proti DDoS útokům je pak v ceně, rozšířená ochrana Anti-DDoS Standard vyjde za měsíc o pár stokorun dráž.