„Úspěch vozu Fabia Super 2000 působivě podtrhuje technickou způsobilost a nadšení celého týmu ŠKODA pro motoristický sport. Na to budeme s Fabií R 5 navazovat,“ říká šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. „O tom jsou zjevně přesvědčeny i mnohé soukromé týmy z motoristického sportu, jelikož seznam zájemců je už nyní dlouhý.“

To, že peníze do soutěžního speciálu ŠKODA jsou dobře vložené, prokázal mj. i vůz Fabia Super 2000. Během šesti let bylo v rámci zákaznického programu zákazníkům od Austrálie po Paraguay prodáno přes 60 kusů nejúspěšnějšího modelu za 114letou úspěšnou historii ŠKODA Motorsport.

S vozidlem Fabia Super 2000 získali jezdci a týmy téměř 50 mezinárodních a národních titulů. Jen zkušený jezdec Raimund Baumschlager vyhrál sám pět mistrovství ve své vlasti (Rakousku) a nyní je, stejně jako tomu bylo u modelu Fabia Super 2000, členem týmu ŠKODA.

Dojmy z Fabie R 5 jsou excelentní, tvrdí Baumschlager

„Fabia Super 2000 byla nejlepším autem ve své třídě a já vycházím z toho, že Fabia R 5 jím v budoucnu bude také,“ říká Baumschlager. „Testoval jsem ji na sněhu, asfaltu i šotolině a dojmy jsou na všech površích excelentní.“

Zájemci o auto Škoda Fabia R 5 dostanou vedle konkurenceschopného vozu také technickou podporu od týmu ŠKODA Motorsport. „Tak mohou obě strany sdílet své know-how a dlouhodobě z toho profitovat,“ říká Hrabánek.

Michal Hrabánek vychází z toho, že vůz Fabia R 5, vyvinutý na bázi sériového modelu Fabia, bude homologován Světovou automobilovou federací FIA. Po úspěšné přejímce dostanou vozy i zákazníci.