Informaci o požáru obdrželi hasiči krátce po 15. hodině. Jak konstatoval mluvčí hasičů Jan Dvořák, plameny byly v meziprostoru střechy v jedné z hal.

Hasiči pomocí jednoho vodního proudu a několika přenosných hasících přístrojů zabránili dalšímu šíření plamenů během cca půl hodiny. Pomocí motorové řetězové pily a motorové rozbrušovací pily otevřeli střechu, aby mohli uhasit ohniska v meziprostoru.

„Z místa požáru byly přemístěny do bezpečí 3 svině a 36 selat z celkového počtu 92 sviní a 1100 selat. Požár hasiči zcela zlikvidovali v čase 16:12 hodin,“ uvedl Dvořák.

U tohoto požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic v Kyjově a Hodoníně, společně s dobrovolnými hasiči z Dubňan, Kyjova, Milotic, Ratíškovic a Vracova. Celkem bylo na místě 55 hasičů se čtrnácti vozy. U požáru rovněž zasahovala cisterna CAS30/9000/540 S3VH na podvozku Tatra 815-7, která byla v letošním roce pořízena z integrovaného operačního programu.

„Vyšetřovatel stanovil příčinu požáru v technické závadě na elektroinstalaci. Požár způsobil škodu ve výši sto tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny předběžně na více než jeden milion korun,“ dodal závěrem mluvčí hasičů.