Autorky výtvarných prací, Naděžda Potůčková a Zdeňka Hranáčová, tam pobývají poměrně často. Ponořeny do procesu výtvarné práce eliminují mnohé z běžných nutností a vytvářejí vlastní svět plný barev, tvarů a symbolů.

Zdeňka Hranáčová se již dávno záměrně oprostila od popisné reality. Snad k tomu napomohl tichý klid holandských rovin, který již léta vstřebává na výtvarných stážích v kulturním centru ve Wijk aan Zee. V její malbě nacházíme jen jakousi pravou esenci krajiny, oproštěnou od detailů a obnaženou až k jiskřivé barevnosti. V dalších dílech pro změnu nalézáme opětovný návrat k půdě, zemi, kterou cítíme přímo pod nohama.

Naděžda Potůčková vyjadřuje své pocity a touhy nejčastěji symbolicky tvarovanými keramickými plastikami - tvarem v prostoru naznačuje mnohé ze svého specifického myšlenkového světa. K jeho pochopení napoví názvy plastik a reliéfů: Nekonečno, Růst, Harmonie, Roh hojnosti, Proud.

Cesta k hledání podstaty existence, vnitřního klidu a souznění s přírodou i člověkem vede též přes návraty k technice malby, kterou se známá plzeňská keramička a sochařka v posledních letech zabývá. Své intuitivní obrazy Tajemství, Černý strom, Slunce, Hudba duše, Žár, Zrození, Štěstí, Růžová radost, Energie, Vítr, Poletování vytváří technikou malby acrylem, pastelem, či neobvyklou technikou gumotisku.

Další polohou její tvorby jsou též realitě se nevzdalující acrylové malby Rab, Rab- schody do nebe, Mostar, Wijk aan Zee, zaznamenávající vzpomínky z opakovaných cest na Jadran či do nekonečných holandských rovin.

Zastavte se na chvíli, nabídněte si z barevných možností snění

Prostor Nad mlhou všednosti je zde i pro Vás, nabízí jej Vaší fantazii. Výstava otevřená do konce června v Domě Hudby v Plzni, Husově ulici 30, je volně přístupná celý pracovní den do dvaceti hodin, v pátek do 16:00.

Jen najít čas na její návštěvu, podaří-li se Vám to, přejeme, aby osvobozující pocity lehkosti prostoru nad mlhou naplnily i Vás...