Výluka železniční dopravy začne 11. července v 8:30, první vlaky, které budou nahrazeny autobusy jsou rychlíky R 929 Jihlava ze Strakonic do Brna a R 660 Rožmberk z Brna do Plzně. Konec výluky je plánován na 20. července 2011 v 15:25, poslední spoje, které nahradí autobusy jsou osobní vlaky Os 4882 z Třebíče do Jihlavy a Os 4875 z Jihlavy do Třebíče.

Rychlíky budou nahrazeny autobusovou dopravou (NAD) v úseku Jihlava - Třebíč (Náměšť nad Oslavou) a opačně, rychlíky R 662 Vajgar (Brno – České Budějovice) a R 663 v opačném směru pojedou souběžně i odklonem přes Havlíčkův Brod. Náhradní autobusová doprava ve směru z Jihlavy do Brna u většiny rychlíků odjíždí z Jihlavy dříve tak, aby vlaky následně z Třebíče odjely včas podle jízdního řádu. Pro cestující ze směru od Českých Budějovic pojede náhradní autobusová doprava až do Náměště nad Oslavou, kde bude zajištěn přestup na osobní vlak do Brna.

Osobní vlaky budou v úseku Jihlava - Třebíč a opačně nahrazeny autobusovou dopravou. Základní linka náhradní autobusové dopravy za osobní vlaky z důvodu uzavírky silničních komunikací nebude obsluhovat stanice a zastávky Malý Beranov, Luka nad Jihlavou, Bítovčice a Přímělkov. Pro cestující do těchto zastávek bude zřízena linka náhradní dopravy označena písmenem "L" (Luka nad Jihlavou, v jízdním řádu jsou údaje této linky zeleně), která bude odjíždět ze stanice Jihlava dříve a pojede do mimořádné zastávky náhradní dopravy Brtnice, náměstí, kde bude zajištěn přestup na základní linku Jihlava - Třebíč. V opačném směru bude také zajištěn přestup z linky Třebíč - Jihlava na linku "L", která přijede do Jihlavy později. Za vybrané vlaky budou vedeny dva spoje náhradní dopravy, kdy vybrané spoje pojedou jako zrychlené pro cestující mezi stanicemi Třebíč - Okříšky - Jihlava.

Náhradní autobusová doprava bude organizována podle výlukového jízdního řádu, který je k dispozici na stránkách www.cd.cz/vysocina, v sekci aktuality.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy (NAD):

 • Třebíč - před staniční budovou
 • Třebíč - Borovina - na označeném místě za přejezdem "U autobazaru"
 • Krahulov - před staniční budovou
 • Okříšky - na autobuové zastávce před staniční budovou
 • Číchov - v obci u kapličky
 • Bransouze - před staniční budovou
 • Přímělkov - u prodejny v obci
 • Bítovčice - u odbočky na most naproti restauraci na návsi
 • Luka nad Jihlavou - před staniční budovou
 • Malý Beranov - u odbočky státní silnice do obce Malý Beranov
 • Jihlava - u parku naproti staniční budovy
 • Jihlava - Bosch Diesel - na zastávce MHD před nadjezdem komunikace místní části Pávov.
 • Brtnice, náměstí - mimořádná zastávka na označené autobusové zastávce v obci Brtnice na náměstí, cestující do zastávky Brtnice, kteří dále nepřestupují na návazný spoj náhradní autobusové dopravy, budou tarifně odbaveni jako do následující železniční zastávky.

S ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je nutno u skupinových přeprav cestujících (výlety, turistické akce apod.) o počtu 18 a více osob a přeprav cestujících s jízdními koly nahlásit své požadavky s dostatečným předstihem alespoň dva pracovní dny předem na email JHLzvlprepr@kcod.cd.cz . Požadavek musí obsahovat číslo spoje, počet cestujících (jízdních kol), nástupní a cílovou stanici a telefonický kontakt na objednavatele. Přepravu cestujících na ortopedickém vozíku lze v náhradním spoji zajistit, ale také pouze na základě předem uplatněné objednávky.