Vsetínští mají za sebou sérii tří domácích zápasů, které nepřinesly týmu ani bod a vedení klubu se rozhodlo reagovat odvoláním trenéra Juraje Jakubíka. Klub chce jméno nového lodivoda představit v pondělí, do Poruby tedy tým povede dosavadní asistent Viktor Hlobil.

Valaši touží napravit matný dojem z posledních utkání, na ledě ostravského celku to však bude nesmírně složité, navíc zelenožlutým se proti Porubě dlouhodobě nedaří. Na druhou stranu může třeba souboj s favoritem vsetínským hráčům trochu uvolnit ruce, přeci jen v zápase nebudou pasování do role favorita, jako tomu bylo ve většině posledních střetnutí.

Důvody nepříznivé série Valachů se pokoušel nalézt po posledním utkání i Robin Ševčík, z jeho slov je však patrná frustrace. „My ani nevíme, co změnit. Trénujeme víc, chodíme víc do posilovny, snažíme se víc, mícháme i sestavou, ale výsledek to žádný nemá,“ smutnil. „Je to pořád stejné. Buď dostaneme gól na 2:3 z nějakého blbého vyloučení 2 minuty před koncem, nebo dáme branku a chytneme se, ale za půl minuty inkasujeme a jsme na tom psychicky ještě hůř, než jsme byli předtím.“

K utkání s Porubou Ševčík dodává: „Vůbec si netroufnu odhadovat, jak sobotní zápas může vypadat. Měli jsme dva dny na to, abychom něco změnili. Musíme věřit, že třeba právě v utkání s nejlepším týmem to zlomíme,“ zakončil nadějnou myšlenkou útočník druhé formace.

Poruba se přetahuje o trůn s Jestřáby

V Porubě mají opačné starosti než ve Vsetíně. Ostravský celek se nyní veze na vlně sedmi vítězství v řadě, naposledy museli hráči RT Torax sklonit hlavu před měsícem v Hodoníně. Trenér Sršeň navazuje na úspěšnou loňskou sezonu, v níž se Ostravanům podařilo projít přes Vsetín až do semifinále, kde dlouho trápili i pozdějšího vítěze z Havířova. Kombinace mládí a zkušeností řadí porubský kádr mezi největší favority východní skupiny.

O pohodě porubských hráčů svědčí i produktivita, hned tři borci dokázali překonat hranici dvaceti bodů. Nejvíce to střílí Martinu Bučkovi, který je s bilancí 14+9 zároveň největším sběratelem bodů v porubském dresu. O bod pozadu je extraligou ošlehaný Luděk Krayzel (8+14) a opomenout nelze ani Petra Seidlera. Brankářskou jedničkou je zkušený Radek Tihlář s průměrem 2,07 branky na zápas.

Předpokládané sestavy:

  • Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Burzala, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Kývala – Janeba, Daněk, Hruška.
  • Poruba: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Wolf, Slavík, Vajda – Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Krayzel, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar, Piják.