Jak informovala moravskoslezská policejní mluvčí Soňa Štětínská, v sobotu ráno telefonicky oznámil policistům jistý muž, že zabil svého spolubydlícího. Na místo, do ubytovny ve Frýdku-Místku, přijeli policisté územního odboru Frýdek-Místek a také krajský výjezd. Kriminalisté krajského ředitelství si věc na místě vzhledem ke zjištěným informacím převzali.

Policisté zajistili místo, ohledali ho a zajistili stopy. Z prvotně zjištěných informací, které jim sdělil i volající nacházející se na ubytovně, vyplynulo, že tento muž měl svého stejně starého spolubydlícího (52 let) v noci z pátku na sobotu zranit nožem. Útoku měla předcházet slovní rozepře a snad i vzájemné fyzické napadení. Poškozený zraněním na místě podlehl.

„Policisté podezřelého zadrželi a vzhledem k podnapilosti byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Včera navečer ho kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Zákon stanoví za uvedený skutek trest odnětí svobody v rozmezí od deseti do osmnácti let. K obviněnému je možné dodat, že byl již v minulosti za násilnou trestnou činnost odsouzen,“ konstatovala Štětínská.

Byla nařízena soudní pitva zemřelého. Kriminalisté zajistili na místě stopy a předměty, včetně nože. „Zda se jednalo o vražednou zbraň, to určí až expertizy, které budou provádět kolegové z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství,“ dodala Štětínská.