„S myšlenkou takovou exhibici uspořádat přišel Josef Augusta,“ řekl jeden z organizátorů Bedřich Ščerban.

„S Robertem Reichelem se shodli, že by bylo super připomenout si památku Ivana Hlinky společným setkáním i exhibičním zápasem. A protože máme v Jihlavě s pořádáním podobných duelů zkušenosti, požádal mě, zda bych se toho neujal. Považuji tuto exhibici za tak výjimečnou a významnou, že jsem ani na okamžik neváhal,“ dodal Ščerban.

Toto období už jen těžko překonáme, je si vědom Augusta

„Přemýšlel jsem o tom delší dobu, navíc jsem zjistil, že stejně uvažují i Sláva Lener s Robertem Reichelem,“ přiznal úspěšný trenér Josef Augusta.

„Čtyřleté období, během něhož jsme získali olympijské zlato i tři tituly mistrů světa, už jen těžko překonáme. Proto bude dobré si ho - stejně jako památku Ivana Hlinky - připomenout,“ dodal kouč trojnásobných mistrů světa.

Reichel: Na ledě se v tomto složení sejdeme asi naposledy

„Je výborné, že se sejdeme. Bavili jsme se o tom při srazu k výročí Nagana a bylo nám jasné, že bude složité zápas uspořádat a dát všechny dohromady! Každý žijeme jinde, někteří za mořem. Možná se takhle na ledě sejdeme fakt naposledy,“ potvrzuje tehdejší reprezentační kapitán Robert Reichel.

Součástí Zlatého utkání, které se uskuteční 30. srpna 2014 od 17:30 hodin v Jihlavě, bude také doprovodný program s autogramiádou v parku u zimního stadiónu.

Vstupenky za 150 - 590 Kč jsou již v prodeji prostřednictvím www.mticket.cz