„Člověk se snaží a dře, ale prostě už to dál nešlo,“ uvedl Viktor Ujčík, který v dresu Dukly sehrál po svém návratu sice jen tři zápasy, ale připsal si v nich solidní 4 kanadské body. Předání ceny proběhne zítra, ve středu 8. ledna 2014 v 17.30, před začátkem utkání HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice.

„Viktor Ujčík výborným způsobem reprezentoval naši zemi, ale také město Jihlavu a klub HC Dukla Jihlava, k němuž se po celou svou kariéru hlásil. Je to ocenění jeho sportovních výkonů, propagace a patriotismu k městu a klubu,“ uvedl ke svému rozhodnutí udělit cenu primátor Jaroslav Vymazal.

Cenu uděluje primátor města fyzickým a právnickým osobám za činnost vedoucí k rozvoji města nebo jeho propagaci, za ekonomický přínos, za aktivity v mezinárodním měřítku, za významné ovlivnění veřejného dění, za výrazný počin v daném roce, dále také u příležitosti životního jubilea, čestným návštěvám města, apod.

Ujčíkovi by mohl tleskat i hvězdný útočník Kapanen

Ocenění vynikajícího hokejisty ale nebude jediným středečním lákadlem. V týmu Litoměřic by totiž měl v Jihlavě nastoupit finský reprezentant Niko Kapanen, který se v tomto klubu rozehrává po zranění. Po zítřejším utkání by se měl vrátit zpět do sestavy pražského Lva.

Hvězdný finský útočník Niko Kapanen je mistrem světa z roku 2011, stříbrným (2006) a bronzovým (2010) olympijským medailistou či dvojnásobným vítězem Gagarinova poháru (2009 a 2010). V NHL odehrál přes 400 utkání (Dallas, Atlanta, Phoenix), další více než tři stovky zápasů přidal do svých statistik v KHL (Kazaň, Lev Praha).