Na Ekojarmarku si návštěvníci mohli zakoupit tradiční výrobky ze dřeva, kůže či keramiky a další různé zboží. Pestrý byl i výběr potravin, například výrobky z ovčího sýra, uzenin nebo populární trdelníky.

Velký úspěch měly tetky z Kozojídek se svými kozojidskými báleši. Pestrý byl také výběr nápojů, například pivo regionálního minipivovaru pod Kněží horou ze Bzence. Vinaři prodávali víno i svařák a z Horňácká přivezli medovinu.

U dětí mělo úspěch focení s dravcem na rukou

Svůj stánek měla i Správa Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, kde prodejci nabízeli různé ekologické časopisy, budky nebo krmítka. Navíc tady pořádala výstavu na téma, co roste a žije v Bílých Karpatech.

Členové sdružení Fauny Hluk přivezli na ukázku dravce Puštíka, Výra velkého, Orla stepního a další dravce. Zájemci se mohli nechat vyfotit také s dravcem na ruce, což mělo úspěch především u nejmenších.

A pro děti byly nachystány i soutěže či tvůrčí dílna, kde si mohly vyrobit různé výrobky nebo se povozit na poníkovi. Místní skautský oddíl postavil stanové město s ohništěm, kde si mohli zájemci opéct špekáčky.

Součástí Ekojarmarku byly také filmy a přednášky

Součástí Ekojarmarku bylo rovněž promítaní ekologických filmů a přednášky! Například přednáška Antonína Okénky (z Nové Lhoty) Neztrácejme půdu pod nohama, která byla o ochraně půdy a jak ubývá.

Značný zájem byl o přednášku Marie Borkovcové (z Brna) Prezentace hmyzu, jako součásti naší potravy. Zde například vykládala o hmyzu, který se dá jíst a kterému se vyhýbat. Součástí přednášky byla ochutnávka jídla a zájemci si mohli nechat usmažit moučné červy.

O kulturní program se postarala místní folková skupina Bezobratři a Rozinky z místní umělecké školy.