Z obou táborů přicházejí hlasy, podle kterých si jedna i druhá promotérská skupina před dražbou velmi věří. Vítěz dražby (v níž rozhodují nabídnuté finance) má právo delegovat organizaci souboje a tak i celého programově a televizně atraktivního galavečera dál. Určuje termín i místo. Sestavuje program včetně dalších zápasů, prodává vstupenky, reklamní i mediální práva.

Ukrajinci mohou kalkulovat se zájemci, kteří by jim nabídli v případě ukrajinské výhry ve čtvrteční dražbě atraktivní podmínky k faktickému uspořádání zápasu nejen v Kyjevě nebo na zimním stadionu kyjevského stotisícového předměstí Brovary. Vzhledem k Bajsangurovově ruskému občanství má zájem i Moskva. A také, s ohledem na Bajsangurovo čečenské rodiště a na jeho osobního fanouška, čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova, hovoří se i o možném stadiónu v Čečně.

Pokud by dražbu vyhrál promotér Konečného německé stáje Ulf Steinforth, pak je šance spatřit utkání prvního čs. profesionálního boxerského mistra světa o pás respektované světové organizace spatřit v ČR. V největší hale v Praze? V Konečného rodném Brně, kam Steinforth svěřil společnosti DBI organizaci posledního Konečného duelu 5. 4. 2012 s Francouzem Larbim? Zájem DBI o podílu na pořádání takového galavečera trvá, jednala se Steinforthem v Německu i v ČR. Spekuluje se i o variantě, podle níž by na témže galavečeru publikum spatřilo dva titulové zápasy o světový primát čs. rodáků – kromě profiboxera Konečného s Bajsangurovem také o dva roky mladšího šampióna thajského boxu (absolventa Fakulty sportovních studií MU v Brně) Tomáše Hrona.

Podstatný pro všechna další jednání ale bude výsledek očekávané čtvrteční dražby. Dochází k ní proto, že v pravidly WBO daném 20denním limitu po ukrajinském mači Bajsangurov versus Francouz Soro (který rozhodl o nynějším duelu Konečný – Bajsangurov) se promotéři Konečného a Bajsangurova nedokázali dohodnout o dějišti, datu a podmínkách budoucího souboje při jednáních jinak.

Dražit se bude ve čtvrtek v sídle evropské filiálky World Boxing Organisation v Budapešti.

(Zdroj: Tiskový servis zápasu o titul profesionálního boxerského mistra světa)