Vladimír Šmicer, populární fotbalista sešívaných, po podzimním utkání s Plzní oznámil, že se již o přestávce rozhodl ze zdravotních důvodů okamžitě ukončit profesionální kariéru. Definitivní rozlučka je naplánována na úterý 11. května 2010.

Ve spolupráci se Slavií tuto benefiční akci pro Nadaci fotbalových internacionálů pořádá sdružení Czech Team 96. Nominaci do obou týmů stanovil Vladimír Šmicer. Koučem Slavie bude v tomto utkání současný lodivod úřadujících mistrů František Cipro, Spartu povede Dušan Uhrin, pod jehož vedením získala fotbalová reprezentace stříbrné medaile na ME v Anglii.

Velkou radost z přístupu oslovených hráčů měl organizátor celé akce Pavel Kuka, který se objeví v sestavě červenobílých. Sešívaný dres by měli obléct Vladimír Šmicer, Patrik Berger, Jan Suchopárek, Radek Bejbl nebo gólman Radek Černý. Šmicer pozval na rozlučku také své spoluhráče z Liverpoolu Fowlera či McManamana.

Dres Sparty oblékne brankář Petr Kouba či Horst Siegl, Karel Poborský, Vratislav Lokvenc, Zdeněk Svoboda, Jiří Němec nebo Michal Horňák. Pozvání dostal také Pavel Nedvěd.

Čestný výkop utkání bude mít Josef Masopust. V případě účasti Pavla Nedvěda se tak mohou v Edenu setkat dva držitelé Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Derby se bude hrát 2x 40 minut, rozhodčím bude bývalý ligový sudí Lubomír Puček a moderátorem akce bude Leoš Mareš. Začátek je plánován na 18:30 hodin.

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer se narodil 24. května 1973 v Děčíně. Úspěšný fotbalový záložník ukončil v listopadu loňského roku kariéru, a to v době, kdy kopal za fotbalový klub SK Slavia Praha. Je ženatý s dcerou internacionála Ladislava Vízka Pavlínou. S ní má dceru Natálku a syna Jiřího.

S profesionálním fotbalem začal před sedmnácti lety ve Slavii, odkud přestoupil po úspěšnému EURU 96 do francouzského klubu Lens. Před deseti lety si ho manažer Gérard Houllier vybral do Liverpoolu, kde Šmicer strávil šest sezón. V posledním utkání za Liverpool, ve finále Ligy mistrů proti AC Milán v roce 2005, v němž po prvním poločase Liverpool prohrával 3:0, přišel ve druhém poločase na hřiště, po svém příchodu dal důležitý gól a pomohl k vyrovnání na 3:3. Díky dalšímu gólu v penaltovém rozstřelu měl zásluhu na neuvěřitelném vítězství svého klubu. Je tak jediným českým střelcem ve finále Ligy mistrů. Po triumfu v Lize mistrů přestoupil Šmicer opět do Francie, kde si jen vybral klub Girondins Bordeaux. Před dvěma lety se oklikou vrátil do pražské Slavie. V sezoně 2007/2008 s ní oslavil mistrovský titul. O rok později, tedy v sezóně 2008/2009 získal se Slavií další mistrovský titul. Kariéru ukončil dnes po remíze s Plzní. Důvodem ukončení kariéry jsou jeho vleklé zdravotní problémy s kolenem.