Lucie Šafářová obhájila loňský titul

Za téměř slunného počasí provázeného poryvy větru předváděly obě hráčky pohledný tenis. Především míče z rakety Šafářové létaly svižně a většinou dopadaly těsně k postranním čarám. První set byl snadnou a rychlou záležitostí české hráčky, které momentálně patří 25. příčka žebříčku WTA.

I druhý set začala Šafářová lépe a po uděleném kanáru v prvním setu se propracovala k vedení 3:0. Zatímco Šafářová možná začala pomýšlet na brzký konec zápasu, Cepelová (WTA 83.) se nechtěla spokojit s nulou na svém kontě a začala riskovat. Její viditelně přitvrzené údery nadělaly Šafářové až překvapivě mnoho starostí. Slovenka se dotáhla na stav 3:3 a 5:5. Vyrovnanou koncovku, v níž se střídaly skvělé údery s chybami na obou stranách, pro sebe přeci jen získala poměrem 7:5 zkušenější Šafářová a zaslouženě postoupila do nedělního finále.

  • Výsledek sobotního semifinále:
    Lucie Šafařová (CZE) - Jana Cepelová (SVK) (6-0, 7-5)

Ve finále česká reprezentantka porazila Alexandru Cadantu (WTA 100.) z Rumunska 3:6, 6:1, 6:1 a mohla se tak radovat z obhajoby loňského titulu.

  • Výsledek nedělního finále:
    Lucie Šafařová (CZE) - Alexandra Cadantu (ROM) (3-6, 6-1, 6-1)

Sobotní odpoledne zpestřila exhibice Partičky

Po zápase Šafářové s Cepelovou se kurt zaplnil poněkud výstředními hráči, neboť na něj vběhla Partička s našimi bývalými reprezentanty Hanou Mandlíkovou a Bohdanem Ulihrachem.

Přesilová hra Partičky s Ulihrachem proti Mandlíkové se Zadarem neslavila úspěch. Genzerovy údery sice měly razanci, ale parťák Suchánek vypadal, jakoby přišel hrát hokej a místo toho mu dali do ruky raketu. Po svérázném setu, kde bylo povoleno i několik dopadů, stahovat a vytahovat síť, nebo si pětkrát za sebou vyzkoušet podání, přišly na řadu tradiční improvizace Partičky.

Diváci se bavili, a protože nenechali na tribunách mnoho volných míst, musel mít důvod ke spokojenosti i pořadatelský klub.