Vytvoření rekordu je další motivací pro fanoušky, aby v Novém Městě vytvořili výbornou atmosféru a pomohli organizátorům získat vytoužené pořadatelství světového šampionátu v roce 2016, o které usiluje i německý Albstadt. Pokud Česká republika pořadatelství získá, věnuje Birell na oslavu 2016 nealko piv.

„Dorazte o víkendu do Nového Města a pomozte nám vytvořit snad ještě lepší atmosféru než v předchozích letech. Věříme, že pokud společně zástupcům mezinárodní cyklistické unie (UCI) ukážeme, že Česká republika o horská kola stojí víc než silné Německo, můžeme jejich rozhodnutí ovlivnit,“ vyzývá diváky generální manažer světového poháru v Novém Městě Ján Svorada.

Získá ČR pořadatelství mimořádné sportovní události?

Jeden unikát už pořadatelům nikdo nevezme. Půjde o vůbec první cyklistický závod, na němž se změří hlasitost fandění a ustanoví se tedy rekord.

Měření provede partner tohoto závodu SP, nealko pivo Birell. „V Novém Městě chceme osvěžit atmosféru celého klání,“ uvedl Luděk Baumruk, marketingový manažer značky Birell. „Chceme motivovat fanoušky k co nejlepšímu výkonu, jenž může pomoct získat pořadatelství mimořádné sportovní události,“ dodal.

Měření hlasitosti fandění bude probíhat během všech tří nedělních závodů, a to v prostorách startu a cíle ve Vysočina Aréně.