Do důležitého zápasu čtvrtého kola Evropské ligy vstoupily hráčky USK Praha velmi výrazným způsobem, protože už po úvodních třech minutách vedly 0:6 a těsně před koncem první čtvrtiny dokonce 8:20, což bylo především zásluhou americké pivotky Rebekkah Brunsonové. Ta si v útočné polovině hřiště připsala devět bodů, tedy vyšší skóre než jakého dosáhly všechny hráčky Záhřebu.

V polovině druhé čtvrtiny zabodovala dvojicí trestných hodů Jelana Dubljevičová, jejíž zásluhou už byl náskok šestnáctibodový a dokonce na sedmnáct, upravila rozdíl ve skóre Eva Vítečková. Potom sice hráčky chorvatského týmu snížili stav na 41:48, ale na nižší jak sedmibodový náskok je basketbalistky USK během zápasu nepustily.

Hráčky USK Praha nakonec své snažení dotáhly až do úspěšného konce, protože po skončení duelu s chorvatským klubem bylo konečné skóre 71:79. Rozdíl osmi bodů možná naznačuje, že závěr utkání byl velmi dramatický, ale opak je pravdou. Tři a půl minuty před koncem vedl pražský klub 61:77, takže finální část utkání proběhla v režii USK Praha.