Bílí Tygři Liberec - Benátky nad Jizerou 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

• Branky a nahrávky: 7. Bortňák, 17. Vantuch (Galamboš), 32. R. Vlach (Filippi), 56. Urban (R. Vlach) - 26. Kopic. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

První minuty rozhodně nenaznačovaly, že se hrálo od půl jedenácté dopoledne. Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně a zpočátku měli navrch hosté z Benátek. Ti si také vypracovali první šanci. Ocitl se v ní, pro liberecké obecenstvo dobře známý, Jan Plodek, jenž se dokázal natlačit až do brankoviště, avšak na gólmana hájící domácí barvy nestačil.

Pak ale iniciativu převzali Tygři. Předzvěstí dvou branek v první periodě se stala akce Michala Bulíře, jenž šikovnou stahovačkou obešel bránícího hráče, ovšem kotouč mu sklouzl z čepele a ze šance tak sešlo.

Krátce na to už se mohli diváci, jenž si páteční dopoledne oživili tímto duelem, radovat. Po poněkud nepřehledné situaci na brankovišti a následné poradě rozhodčích byl uznán první gól, který měl na svědomí Dalibor Bortňák, jenž byl dle všeho posledním, kdo se kotouče dotkl.

O další brance už nemohlo být sporu. Galamboš získal kotouč ve středním pásmu a vyřítil se po levé straně do útoku. Spolu s ním se utrhl Lukáš Vantuch, kterému slovenský forvard předložil kotouč a dlouhán s jednaosmdesátkou na zádech se nemýlil.

Druhá třetina už tolik divoká nebyla. Hra se zklidnila a do určité míry i vymizely některé chyby, kterých se dopouštěla obě mužstva. Přeci jen se ale pár akcí, které stály za zmínku našlo a obě skončily kotoučem v síti. O ten v liberecké se zasloužil Miroslav Kopic.

Úspěšná akce Liberce začala dlouhým pasem z obrany, který oslovil Filippiho, s jeho kličkou si však Vošvrda, jenž hájil klec Benátek, poradil a vyrazil kotouč před sebe. Odražený kotouč pak sebral Roman Vlach, jenž celou situaci dojížděl a pohodlně skóroval.

Ani závěrečná třetina dlouho nenabízela příliš zajímavých momentů. A když už jeden přišel, netýkal se až tolik hokejového umu. Po jedné ze strkanic v libereckém pásmu se totiž do křížku pustili Ulrych (LIB) a Jaroslav Vlach (BNJ) a počáteční přetahovaná skončila nefalšovanou bitkou.

I posledních dvacet minut ale přišlo s jednou brankou. Znovu se prosadili domácí, tentokrát krásnou kombinací. Tomáš Urban přihrál na vrchol kruhu Romanu Vlachovi, který místo očekávané střely kotouč spoluhráči vrátil a Urban tak pohodlně zakončoval do odkryté branky.

Tato kombinace tak stvrdila liberecké vítězství a stejně tak i velmi dobrou spolupráci řady Urban, Filippi a Vlach, jenž si nejen v dnešním zápase tvořila velké množství příležitostí.