V rámci jarní prohlídky vozu by každý rok měly být zkontrolovány hladiny oleje v motoru, chladicí i brzdové kapaliny a jejich případné úniky. Zkoumá se, zda je dobře uchycen výfuk a v jakém stavu jsou nápravy. Prohlídka se dále zaměřuje na funkčnost a spolehlivost brzd. Ty je nejlepší zkontrolovat během výměny sezónních pneumatik, kdy je dobře vidět, zda jsou brzdové destičky opotřebované.

„Na výměnu pneumatik spojenou s celkovou prohlídkou automobilu je právě nyní ideální doba. Zákon nařizuje používat na autě zimní pneu do 31. března pouze v tom případě, že se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu a námraza, případně lze tyto podmínky vzhledem k počasí předpokládat,“ říká Jakub Pyšný, předseda představenstva e-shopu KupujPneu.cz. „Podle předpovědí to však vypadá, že se teplota bude dlouhodobě držet nad 7 stupni Celsia. Bude proto lepší jezdit na letních pneumatikách, které mají pro takové počasí lepší jízdní vlastnosti,“ dodává Pyšný.

Včasnou výměnou sezónních pneumatik lze rovněž zabránit předčasnému a nadměrnému opotřebení zimních pneu. Podle různých zpráv z autoservisů je výhodnější naplánovat jarní prohlídku právě na současné období a vyhnout se tak dlouhému čekání na začátku dubna.

„Právě teď nastává doba, kdy k nám do autoservisu zveme především své firemní zákazníky, kteří mají více vozidel. Využíváme našich volných kapacit a nabízíme jim kompletní servis, který jejich automobily každoročně potřebují. Předcházíme tak vzniku front, které by nás v opačném případě čekaly po 31. březnu,“ říká Jakub Pyšný z e-shopu KupujPneu.cz.