„Jan Stránský je mladým hráčem. Očekávám od něj obětavost, práci pro tým, enormní nasazení,“ řekl sportovní ředitel Bílých Tygrů Filip Pešán. „Byť nemusí být tak výrazný v individuálních statistikách, věříme, že bude platným členem našeho kádru. V následujících sezonách může dostávat stále větší prostor na ledě,“ dodal Pešán.

Hokejové začátky Jana Stránského jsou spojeny s jeho rodištěm, čili Plzní. V západočeské metropoli prokazoval svůj talent od nejmenších mládežnických kategorií, a proto se také pravidelně objevoval i v reprezentačních juniorských výběrech.

Značný posun v kariéře zaznamenal Jan Stránský v sezoně 2007/08. Výkony v plzeňské juniorce ho katapultovaly do A-týmu, kde už v pouhých sedmnácti letech odehrál 6 zápasů v nejvyšší české soutěži. Poté následovalo i úspěšné vystoupení na mezinárodní úrovni s českou „18“ a pozvánka do zámoří.

Z Plzně do zámoří a zpět

V soutěži QMJHL oblékal dres Gatineau Olympiques a Halifaxu Mooseheads. Ačkoli si v šedesáti střetnutích přispal 47 kanadských bodů, sezona 2008/09 pro něj byla jedinou zámořskou zkušeností. V následujícím roce se vrátil zpět do Plzně. Zde si znovu vybojoval své místo v A týmu a sezonu ozdobil rovněž startem na MS do 20 let.

V Plzni Jan Stránský zůstal až do ročníku 2011/12. Během tohohle angažmá se objevil rovněž na krátkém hostování v Písku a Chomutově. V roce 2012 se stal hráčem Slavie Praha, kde působil i v uplynulé sezoně.

Celkem si pětadvacetiletý forvard přispal 254 extraligových startů, ve kterých nasbíral 62 bodů za 25 branek a 37 asistencí.