Bilance mistra? Dvě porážky, jedno nedohrané utkání

Loni Ševci zažili vydařený ročník, na jehož konci zvedli nad hlavu mistrovský pohár. V závěrečné sérii porazili svého rivala z Brna a ve svém druhém finále v řadě se už konečně mohli radovat. Přes léto tak přirozeně neposilovali. A to ani přesto, že přišli o dva ze svých klíčových hráčů. Útočník Antonín Honejsek s obráncem Petrem Zámorským odešli do finského Espoo, druhý jmenovaný ještě přijal nabídku smlouvy od slavných New York Rangers, za jejichž farmu by měl nyní nastupovat.

Letní příprava se však Beranům moc nepovedla. Ze šesti zápasů totiž vyhráli pouze jeden, a to na RONA Cupu v Trenčíně se slovenskou Skalicí. Hned poté nestačili na další celky z území našeho východního souseda, konkrétně Nitru, Zvolen a právě domácí Trenčín. Na vlastním ledě pak padli proti extraligovým soupeřům z Třince a Karlových Varů.

Příprava nesignalizovala nic dobrého, ale úvodní tři kola skončila snad ještě hůře. Odvetu finále na ledě Komety přerušila mlha a duel musel být odložen, zápasy s nováčky z Mladé Boleslavi a Olomouce skončily pro PSG porážkou! Nyní však má Zlín další motivaci, proč vybojovat první vítězství. Proti Liberci si velezkušený Petr Leška zahraje své 1 100. utkání v extraligové kariéře.

Navážou Bílí Tygři na vítězství s Mountfieldem HK?

Po nevydařeném začátku sezony vypadá situace Bílých Tygrů o trošičku lépe! Na porážky s Brnem a Slavií navázali výhrou proti hradeckém Mountfieldu ve velmi vyrovnaném utkání na domácím ledě. Vítěznou branku po vyrovnávací trefě Martina Barteka zařídil mladý obránce Radim Šimek, který skóroval i ve svém prvním zápase tohoto ročníku v Praze.

Proti Hradci však Bílí Tygři podali výborný týmový výkon a Bartek se Šimkem nebyli jediní klíčoví hráči. Dobře zachytal také Ján Lašák, jemuž se zpočátku sezony nedařilo. Skvěle se uvedl v dresu Liberce také nový slovenský útočník Martin Bakoš, jenž přišel před bitvou s Mountfieldem ze Slovanu Bratislava.

Rodák ze Spišské Nové Vsi hrál na pravém křídle ve třetí formaci s Tomášem Urbanem a Petrem Jelínkem. Na ledě strávil téměř patnáct minut, ve kterých si připsal dvě střely na branku. „Vyhrálo se, za což jsem opravdu rád. Jen styl hokeje je malinko jiný, než jsem zvyklý. Je tu více soubojů. Ale ve druhé a třetí třetině jsem se dostal do tempa. Snad už to bude čím dál lepší,“ řekl po utkání novinářům.