BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC LEV PRAHA 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

• Branky a nahrávky: 14. Krejčík, 31. Dušek - 10. Christensen (Oystrick, Novotný), 12. Mojžíš (Klepiš, Hunkes), 37. Hunkes (Sersen, Christensen). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 500 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
  • Sestavy:
  • Bílí Tygři Liberec: Pinc – Výtisk, Čakajík, Derner, A. Jánošík, Havíř, Holub, Moravec, Ulrych – Víšek, Kudrna, Bárta - R. Vlach, Filippi, T. Urban - Vantuch, Dušek, Špaček - Kica, Galamboš, Krejčík - Bortňák.
  • LEV Praha: MacIntyre – Mojžíš, Němec, Oystrick, Hunkes, Sersen, J. Mikuš, Chalupa, Pavlík - Klepiš, Vrána, Řepík - Christensen, Novotný, Birner - Cingel, Szczechura, Sofron - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek.

První přípravné utkání Bílých Tygrů na novou sezonu slibovalo celkem vyrovnanou podívanou, v úvodní třetině to nebylo daleko od skutečnosti. Hosté z Prahy sice trávili dost času na polovině soupeře, Severočeši se však dlouho dobře bránili. Branku inkasovali až v desáté minutě, kdy u hrazení Havíř nepokryl Novotného, jehož pas našel před brankou Erika Christensena, který to sám proti brankáři umí a jednoduchou kličkou to dokázal i nyní – 0:1.

Branka nováčka KHL prakticky nic nezměnila, a tak zanedlouho přišla druhá, tentokrát však z docela jiné situace. Zpoza liberecké klece vyjížděl Klepiš a na kruhu našel volného Tomáše Mojžíše, ten dělovkou z voleje prostřelil Pince – 0:2. Přestože to vypadalo pro domácí po vyloučení Tomáše Urbana špatně, nakonec lovil kotouč ze své svatyně Lev. Ve vlastním pásmu totiž chyboval jeden z beků, čehož využil Lukáš Krejčík, jenž povedenou kličkou zavěsil za MacIntyra – 1:2.

Prostřední dějství nejprve přineslo podobný hokej jako to první, při vyloučení jednoho z Pražanů však domácí převzali iniciativu a zahájili silný tlak. Ten po několika minutách vyústil ve druhou branku Libereckých, kterou vsítil po obrovského chybě gólmana MacIntyrado odkryté klece Antonín Dušek – 2:2.

Pro Lev Praha byl ale gól dost pravděpodobně účinným budíkem, jelikož se téměř ihned vše vrátilo do starých kolejí. Po chvíli přišla velká šance, do které unikali dva na jednoho Sekáč se Szczechurou, ten ale branku minul. Trefil se až o minutu později Jiří Hunkes, jehož jedovka z první našla přesně mezírku mezi betony – 2:3.

Třetí třetina tedy slibovala velké drama, které Tygři rádi svým fanouškům připravili. Nejprve to byl Tomáš Urban, kdo se ocitl v samostatném úniku na McIntyra, ale podařilo se mu pouze vyprášit beton kanadského brankáře. Do tří velkých šancí se dostal v polovině dějství Roman Vlach, v jedné z nich dokonce trefil tyčku.

Krátce před koncem se domácí dostali do nadějně vyhlížející přesilové hry, ve které nejnebezpečněji pálil Derner, i přesto, že Adam Jánošík správně obtěžoval brankáře Lva, puk zůstal mimo svatyni. Liberečtí to nakonec zkusili i bez Pince v brance, při powerplay se dostal do šancí však jen soupeř. Konkrétně to byl Klepiš, kdo poslal puk nad klec, ale Pražanům se podařilo náskok ubránit.