Bílka si jako svého nástupce na zasedání výkonného výboru prosadil předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivan Hašek, který minulý týden složil funkci a přislíbil v tomto týdnu oznámit jméno nového reprezentačního kouče

Bílek už působil u reprezentace jako asistent a poté, co Hašek sdělil, že u národního celku jako trenér končí, byl hlavním favoritem na post reprezentačního kouče právě on.

Vizitka - Michal Bílek:

Michal Bílek - nar. 13. dubna 1965 v Praze

Bývalý vynikající fotbalista začínal jako trenér v roce 2001 v Teplicích, kde strávil i poslední léta své hráčské kariéry. Poté šel trénovat do Kostariky a v ročníku 2002/03 vedl českou reprezentaci hráčů do devatenácti let. Bílek dává rád šanci mladým hráčům. V říjnu 2003 nastoupil jako trenér do Blšan v době krize a senzačně mužstvo toho roku zachránil. V červnu 2006 nastoupil do Plzně, odkud však rychle zamířil do "své" Sparty. Po prohře s Baníkem Ostrava ale oznámil, že u týmu po sezoně končí. Vedení klubu jej však odvolalo hned druhý den a nahradilo Jozefem Chovancem. Po zvolení Ivana Haška předsedou ČMFS a jeho převzetím národního mužstva, se Michal Bílek stal asistentem hlavního reprezentačního trenéra. Od dnešního data je veden jako hlavní kouč české fotbalové reprezentace.