Start prvního letošního FIS závodu si nenechala ujít ani světová špička, a tak v Německu nemohli chybět čeští reprezentanti v čele s Janem Němcem.

Němec se po loňském zisku hned dvou titulů zase představil ve skvělé formě a dokázal všem soupeřům, že to se ziskem křišťálového glóbu myslí opravdu vážně. Z úvodního měření sil si odvezl první a druhé místo.

Ve slalomu vybojoval Němec první vítězství pro české barvy

Hned v úvodní disciplině, slalomu, se Čechům dařilo, hned pět z nich se vešlo do elitní dvanáctky. A blýskl se především Jan Němec, jenž díky bezchybným jízdám v obou kolech vybojoval první letošní vítězství pro české barvy.

Rozhodující náskok získal hned v prvním kole. Přestože ve druhém dějství za svým italským rivalem Edoardo Frauem o šest setin zaostal, dosáhl na zlato! Na technicky náročném, avšak dobře připraveném svahu, se prosadili všichni favorité.

Mezi ženami vedla po úvodním kole česká Adéla Kettnerová, ve druhém kole se ovšem nechala rozhodit terénní nerovností a musela ze závodu odstoupit. Z vítězství se nakonec radovala Italka Antonela Manzoniová.

První slalomový start se vydařil také dalším českým lyžařům. Lukáš Kolouch obsadil páté, Martin Štěpánek osmé, Václav Jerošek jedenácté a Adam Hromádko dvanácté místo.

V nedělním obřím slalomu si Němec dojel pro stříbro

České barvy byly vidět i při nedělním obřím slalomu. Němec předvedl parádní jízdu v obou soutěžních kolech, byť to na nejvyšší stupínek nestačilo. O něco lépe to vyšlo rakouskému lyžaři Stockerovi a na Němce „zbylo“ stříbro.

Ve velmi vyrovnaném závodě (v jedné vteřině bylo osm závodníků) vybojoval Martin Štěpánek páté a Lukáš Kolouch 6. místo. Jako jedenáctý dojel Václav Jerošek a Adam Hromádko dokončil závod na dvanácté příčce.

V ženách se na nejvyšší stupínek prosadila Rakušanka Kristin Hetfleischová! Česká reprezentantka Dominika Dudíková skončila pátá.

Další start čeká na českou reprezentaci v italském Ravasclettu, které bude 7. - 8. června 2014 hostit úvodní závod Světového poháru. Na programu budou dva sprint slalomy.