Střelecká aktivita byla na vaší straně, přesto odcházíte z boje s prázdnou...
Dnešní utkání nebylo v našem podání vyloženě špatné, jen jsme udělali o dvě chyby víc. Měli jsme dost šancí, abychom tohle utkání zvládli. Liberec sice šel do vedení šťastným gólem, i takové však k hokeji patří. Oni mají velmi kvalitní mužstvo, ale věděli jsme o jejich slabinách, které se bohužel nepovedlo potrestat. Měli jsme dostatek šancí tento zápas rozhodnout, ale klobouk dolů před libereckým gólmanem a celou jejich defenzivou.

Vy sám jste měl na hokejce minimálně dva góly. Co scházelo k úspěšnému zakončení?
V prvním případě jsem asi měl hned střílet. Bylo to okamžitě po startu druhé třetiny, puk skákal, zezadu už jsem cítil tlak. Ve druhé šanci mi zpoza branky krásně nahrával Sváča, okamžitě jsem střílel, ale Schwarz chytá v opačném gardu, což je pro střelce nevýhoda. Možná jsem měl zvolit větší razanci. Vinu za tuhle prohru rozhodně beru i na sebe, v obou případech to měly být góly!

Výhra by znamenala tabulkový posun a oživení naděje na přímý postup do play-off. Nyní je ale situace znovu složitější...
Přiznám se, že tabulku úplně důkladně nesleduji. Nemohu mluvit za celý tým, ale já se vždy soustředím jen na nejbližší kolo. Další zápas v Hradci vnímám, jako bychom hráli sedmé finále. Jsem přesvědčen, že do vyřazovacích bojů postoupíme. Jde jen o to, v jakém rozpoložení. Každý tým chce jít do play-off  v dobré pohodě. Nelze spoléhat na to, že budete prohrávat a najednou ve vyřazovacích bojích přepnete a najednou začnete vyhrávat. Na tohle nevěřím.

Oceláři ani nadále nemohou počítat s kompletní sestavou. Také toto utkání jste nedokončili v plném složení...
Máme dost hráčů zraněných, nicméně na tohle se v žádném případě nedá vymlouvat. Vždycky lze najít způsob, jak se dá vítězit. Náš kádr je dostatečně široký, abychom marody adekvátně nahradili. Nyní se například otevírá šance pro Lukáše Jaška, jenž určitě má své kvality. Žádný hráč není nenahraditelný! Když se někdo zraní, další musí chytit šanci za pačesy.