Tepličtí se na hřišti hodně hledali, z ochozů se často ozýval pískot nespokojených diváků, přesto zůstaly po brance Smejkala tři body Na Stínadlech. "Čekali jsme těžký zápas, Bohemka hraje dobře, organizovaně. Nám se do hry nedostala záloha. Chyběl nám potřebný klid, těžko jsme se probojovávali před branku," přiznal na pozápasové tiskové konferenci teplický kouč Jiří Plíšek.

Tři body nakonec vystřelil domácímu celku dvanáct minut před koncem zápasu stoper Smejkal. "Klíčovým momentem bylo vyloučení Rychlíka, ale ani po tom jsme se nedokázali dostat do tlaku. Nakonec rozhodla standardní situace, tak to v těchto zápasech bývá. Dneska jsme hráli na morálku a trpělivost. Navíc jsme kvůli zdravotním potížím museli přeskupit sestavu a to se projevilo hlavně v konstruktivitě naší zálohy. Přeci jen Ljevakovič je pro nás mnohem platnější v záloze než na levém kraji obrany. Chyběla nám i pracovitost a nátlaková hra Vondráška, mimo byl i Merzič. U obou hráčů je to zranění komplikované a v nejbližších dnech s nimi nemůžeme počítat," uvedl Plíšek.

Vývoj nedělního utkání hodně poznamenalo vyloučení obránce Bohemians 1905 Rychlíka, který musel po faulu na Vachouška po druhé žluté kartě v 57. minutě předčasně opustit hřiště. To se nelíbilo hostujícímu trenérovi Pavlu Hoftychovi. "Měl jsem to blízko, Vachoušek tam šel a podle mě to byl spíše od něj útočný faul. Každopádně se určitě nejednalo o faul na žlutou kartu. Rozhodčí nás nenechal zápas dohrát v jedenácti, bylo to podivné vyloučení. Ještě se podíváme na televizní záznam, a pak uvidíme," řekl Hoftych.

"Věděli jsme o síle Teplic, zaměřili jsme se na eliminaci pravé strany, kde hrají velmi dobře Vidlička s Verbířem a to se nám podařilo. První poločas byl vyrovnaný, po tom vyloučení nás ale Teplice dostaly pod tlak a nakonec jsme inkasovali gól po lehce nezvládnuté standardní situaci," dodal kouč Bohemians 1905.

Hrdinou utkání byl teplický stoper Michal Smejkal. "Věděli jsme, že Bohemka nepřijede jenom bránit a bude se snažit hrát fotbal. Nám se výkon příliš nepovedl, ale stále jsme na hřišti věřili, že nějaký gól přijde. Jsem rád, že se nám to povedlo a získali jsme tři body," prohlásil několik minut po zápase.

Dvanáct minut před závěrečným hvizdem si Smejkal naběhl do vápna, dostal se k odraženému míči a nohou poslal Teplice do vedení. "Naběhl jsem si do vápna, Kuba Mareš tam zkoušel střílet, ale jeho odražený pokus se dostal až ke mně a já jsem to tam nohou nějak dorazil. Bylo to i trochu štěstí, ale počítá se," smál se vytáhlý teplický fotbalista.

Právě Smejkal je jedním z hráčů, kteří si už vyzkoušeli i pozici útočníka. "Je pravda, že jsem do Teplic přišel jako útočník a teď hraju stopera. Ale nijak mi to nevadí, jsem rád za šanci a za to, že můžu pravidelně hrát. V obraně jsem si už zvykl a jsem tam spokojený," uvedl Smejkal.

Teplice udržely vedení v tabulce, kabina však myšlenky na titul zahání. "Snažíme se na to nemyslet, i od trenérů to slýcháme a snažíme se zůstat nohama na zemi. Soustředíme se na každý zápas, protože každý je hodně těžký. Je po osmi kolech a všechno je předčasné. Uvidíme, jaká situace bude po třiceti zápasech na konci sezony," zakončil.