Český výběr bude ochuzen o týmovou jedničku Tomáše Berdycha, který při náročném programu dal raději přednost odpočinku, respektive individuální přípravě. Z nominace poté na poslední chvíli vinou zranění kolena vypadl i Jan Hájek.

Češi absolvují Japonskou anabázi netradičně pouze se třemi reprezentanty. Tahounem týmu by měl být Radek Štěpánek, kterého doplní jeden z dvojice Lukáš Rosol/Jiří Veselý. Vzhledem ke zkušenostem dostane přednost starší Rosol.

Češi bez Berdycha, Japonci bez Nishikoriho?

Japonské naděje drží ve hře talentovaný Kei Nishikori, jenž je neotřesitelnou jedničkou domácího celku. Na posledním turnaji ATP v Miami si ale přivodil zranění třísel a jeho účast je nejistá. To by pomyslné misky vah převážilo na naši stranu. V japonské nominaci figuruje také trio Go Soeda, Tatsuma Ito a Yasutaka Uchiyama, což jsou ovšem hráči, které je v našich silách porazit.

Pokud bude Japoncům k dispozici Kei Nishikory, s velkou pravděpodobností svá utkání zvládne vítězně. V Miami potvrdil výbornou formu a dokázal tady vyřadit Rogera Federera i Davida Ferrera. V tomto případě by o osudu utkání rozhodovala zřejmě čtyřhra a zápasy s japonskou dvojkou, kde je ale kvalita na české straně. Měli bychom tedy do utkání vstupovat jako mírní favorité.

Semifinalista bude znám nejpozději v neděli

Při neúčasti Nishikoriho by tudíž měl náš výběr dominovat v celém zápase a postup by nám neměl uniknout. Utkání se bude hrát od pátku 4. 4. do neděle 6. 4. 2014 na tvrdém povrchu v městské hale v Tokiu.