FC Tango Brno
3.kolo
SK Slavia Praha futsal
FC Tango Brno
8 : 2

(2:0)
SK Slavia Praha futsal
Branky a nahrávky:
3. Belej (Záruba), 15. Belej (Mareš), 23. Belej (Záruba), 25. Mareš (Brůna), 34. Belej (Šidla), 37. Cenek (Belej), 37. Havel, 39. Mareš (Kubíček).
37. A. Hrdina (Brychta), 38. Míča.
Rozhodčí: Honěk - Molík. . Diváci: 100.
Sestavy:
Kubíček (Bočánek) – Svoboda, Havel, Brůna, Belej, Tachtadžis, Záruba, Šidla, Chadzidis, Buršík, Vlček, Cenek, Mareš.
Kučera (25. Malina) – Homola, Matějka, M. Hrdina, Míča, A. Hrdina, Brychta, Eisenreich, Pospíšil, Novotný, Vejvoda, Bozděch.

O vítězství domácích rozhodla produktivita Beleje, který dal dohromady čtyři branky a ještě k tomu zahodil "desítku". Hosté korigovali výsledek až v závěru již rozhodnutého zápasu při power play.

Podle domácího trenéra Vlastimila Bartoška nebyla první půle, která skončila jen 2:0, podle jeho představ: „Musel jsem kluky motivovat, protože jsem čekal dobývání defenzivy. Slavia hrála v první části dobře a my jsme naopak kazili přihrávky. Hosté měli i několik šancí, ale Vašek Kubíček nás podržel. V kabině jsme si to vyříkali a druhý poločas jsme se zlepšili. Na hřišti jsme dominovali, takže jsem spokojený. První půle nicméně nebyla moc dobrá, po derby se asi klukům nechtělo moc běhat.“

Také slávistický kouč Jiří Baborák uznal, že se sešívaným lépe vyvedla první dvacetiminutovka. „První poločas byl vcelku vyrovnaný. Rozdíl mezi týmy byl zejména v produktivitě. Soupeř dal ze čtyř šancí dva góly, my jsme nedali ani jednu,“ litoval hostující lodivod.

A pokračoval v hodnocení: „Takhle to pokračovalo i ve druhé půli, kterou jsme si chtěli dobře rozehrát. Hráli jsme aktivně a vysoko jsme napadali. Chvílemi jsme soupeře dostali pod tlak. V tom největším tlaku jsme šance neproměnili a inkasovali jsme třetí a čtvrtý gól. Vyměnili jsme brankáře, jenže jsme dostali krásný gól do šibenice. Za stavu nula pět jsme začali s power play. Sice jsme dva góly dali, ale tři jsme dostali. To už byla taková loterie.“