„Utkání hodnotím kladně, nastříleli jsme mnoho branek a udělali důležitý krok k postupu. Samozřejmě vítězství se nerodilo lehce, ale dali jsme tři čtyři rychlé góly a výborně nám zachytal gólman Kubíček. Poté už jsme si zbytek zápasu pohlídali,“ řekl po utkání střelec hattricku Radim Záruba, který patřil k hlavním strůjcům výhry Tanga.

Zárubova formace převyšovala hráče Benaga. „Říkali jsme si, že nemáme co ztratit. My sice máme kvalitní tým, ale Benago skončilo po základní části třetí a je pořád favorit. Mělo by papírově postoupit. My ale jdeme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit, jdeme si to užít. Poté jsou z toho takové nádherné akce a góly,“ uvedl Záruba.

Domácí hala by měla být pevností, tvrdí Záruba

Tango podruhé uspělo na venkovní palubovce, přičemž doma se mu nedařilo! „Doma bychom měli vítězit, domácí hala by měla být jakousi pevností. Nevím, čím to je, že se nám daří v této sérii více venku než doma. Je možné, že je to i taktikou. Benago asi venku využívá jinou taktiku, stejně jako my.

„My jsme například přijeli na Benago s tím, že budeme aktivně bránit od půlky palubovky a budeme posléze vyrážet do brejků. Když hrajeme doma, tak tuto taktiku praktikuje soupeř a my útočíme do plných. Uvidíme tedy, s čím přijede Benago k nám, a jak ten čtvrtý duel dopadne,“ zakončil Záruba.

Dosavadní výsledky série:

  • FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 8:9 pk.
  • FC Tango Brno – FC Benago Zruč n. S. 2:6
  • FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 5:11

Zbývající zápasy série:

  • 4. zápas: FC Tango Brno – FC Benago Zruč n. S. (10.04.2015, 20:00)
  • případný 5. zápas: FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno (15.04.2015, 20:00)