„Mistrovství Evropy se koná v italském Lignanu. Bude tam hodně silných soupeřů ze světové špičky, ale věřím, že obstojíme,“ říká Petr Svatoš. Mladý stolní tenista má za sebou několik velkých úspěchů: zlato ve čtyřhře na mezinárodním turnaji v Chebu, stříbro ve čtyřhře na mistrovství ČR v Ostravě a dvě bronzové medaile z mistrovství ČR v družstvech.

Jak probíhá příprava na mistrovství? Stolní tenisté z celé ČR se budou intenzivně připravovat na několika soustředěních. Jedním z nich bude srpnové soustředění v autokempu Buňkov ve Břehách u Přelouče. Habětínková Tomič k tomu dodává: „Součástí soustředění bude Open turnaj ve stolním tenise dne 22. srpna, na který zveme i veřejnost. Příchozí mohou změřit své síly s těmi nejlepšími stolními tenisty z řad vozíčkářů.“

Stolní tenis vozíčkářů se hraje v několika kategoriích – A, B, C. Jen Ti nejlepší ze skupiny A se mohou dostat do reprezentace a hrát za ČR i na mezinárodních turnajích. Vozíčkáři hrají tak dobře, že se dokážou prosadit i mezi hráči bez handicapu.