Pražský tým na svého rivala doslova vlétl, když už ve třetí minutě po přihrávce Vávry otevřel skóre Natov. Domácím mohl vrátit vyrovnaný stav Řezanina, který se po vyloučení Ullmanna dostal do ideální pozice, míček však minul. Zbytek první třetiny už mnoho vzrušení nepřinesl, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 1:0 pro Střešovice.

Začátek druhé třetiny opět opanovali Střešovičtí, když v rozmezí dvou minut odskočili do trojbrankového vedení. Nejdříve ve 21. minutě nastřelil Natov tyč, od které se míček odrazil k Vávrovi, tomu již stačilo trefit poloprázdnou branku. Ve 23. minutě poté Richter obral Hubálka o míč a po rychlém brejku zakončil do sítě pod padajícího Součka. Za pět minut si však první zápis do utkání připsaly i Vítkovice, když Ventšmíd po akci ze strany přesně vypálil do horního rohu branky. Další dvě slepené branky padly v rozmezí 50 sekund na přelomu 34. a 35. minuty, když prvně Vítkovice snížily na rozdíl jediné branky zásluhou Hubálka, ovšem zanedlouho vrátil hostům dvoubrankové vedení Vávra. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, čehož ještě před koncem druhé části využil domácí Tokoš a gólem na 3:4 dal Vítkovicím naději do třetí třetiny.

Hned na začátku poslední části mohli domácí vyrovnat a dát tak utkání nový náboj, Kološ však z první trefil pouze tyčku. Prvních deset minut třetí třetiny mělo strhující tempo, ovšem další góly nepřicházely. Pět minut před koncem mohl definitivně o výhře Střešovic rozhodnout Von der Pahlen, Souček ho ale vychytal a udržel šanci domácích na prodloužení. Akce střídala akci, ovšem čas se již Vítkovicím krátil. V poslední minutě se do obrovské šance dostal Tokoš, reprezentační gólman Kafka ovšem prokázal své kvality. V samotném závěru ještě Natov netrefil opuštěnou branku domácích, to však Střešovicím už vadit příliš nemuselo. Utkání splnilo očekávání a v nádherné podívané zvítězil obhájce titulu z Prahy těsně 4:3.

    Česká florbalová extraliga - 9. kolo:

  • 1. SC WOOW Vítkovice - Tatran Střešovice  3:4 (0:1, 3:3, 0:0)
  • branky (asistence): 28:02 Veltšmíd (Hrubý), 33:11 Hubálek (Suchánek), 38:26 Tokoš (Hrubý) - 02:24 Natov (Richter), 20:37 Vávra (Natov), 22:51 Richter (Vávra), 33:53 Vávra (Natov).