AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)

Oba celky se v krátké době setkají celkem třikrát (dvakrát v pohárových zápasech) a proto se v sestavách obou soupeřů objevilo několik novinek. Sparťanský kouč Jozef Chovanec zařadil na levou stranu obrany místo zraněného Pamiče Kladrubského a na místo stopera se vrátil uzdravený exslávista Erich Brabec, pro kterého byl dnešní duel hodně prestižní. Chovancův protějšek František Cipro zvolil nečekanou variantu složení útoku. Od první minuty nastoupili Šenkeřík s Teclem, který přišel do kádru aktuálního mistra z druholigové Jihlavy.

V úvodu na sebe upozornil tradičně stoper domácích Řepka, který faulem zezadu sundal unikajícího Kyselu. Rozhodčí Franěk však k údivu všech neukázal Řepkovi ani žlutou kartu.

Derby mělo vysoké tempo a nepostrádalo mnoho osobních soubojů, vyložené šance však nepřicházely. To vše až do 28. minuty, kdy Vaniak tygřím skokem zabránil jisté brance ve své síti. O jedenáct minut později už však byl na střelu Sionka krátký. Po autu domácích střílel Sionko a Kopicova teč znamenala vedení Sparty 1:0. O dvě minuty později podržel Vaniak slávisty reflexním zákrokem při hlavičce opět aktivně hrajícího Sionka.

Ve druhém poločase výtečné tempo hry mírně opadlo. Slávisté hráli sice dobrý fotbal, avšak s jednou střelou mezi tři tyče se na Spartě zvítězit nedá. To domácí si vytvořili další vyložené šance. V 75. minutě po rohu hlavičkoval Hoheneder za přihlížení slávistické obrany i Vaniaka těsně vedle levé tyče. Deset minut před koncem přišel další úder ze vzduchu, hlavičku Wilfrieda Vaniak reflexivně vyrazil před sebe a před dotírajícími hráči dokázal ještě bleskurychle odvrátit míč na rohový kop.

Sparťané už si vítězství v dnešním derby pohlídali a vrátili se tak do čela tabulky před ostravský Baník. Ve čtvrtek se oba soupeři střetnou znovu v odvetě čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. Slavia první zápas vyhrála 1:0 a do odvety tak půjde v mírné výhodě.