Nejen čtrnáctka extraligových klubů si bude muset v tomto ročníku zvykat na úpravy pravidel, když těmi nejzásadnějšími jsou zvětšení koncových pásem a zavedení "hybridního" zakázaného uvolnění. Český svaz ledního hokeje si od novinek slibuje více branek a divácky atraktivnější podívanou. Chod Tipsport extraligy znovu zajistí Český svaz ledního hokeje, funkci ředitele soutěže poté bude i nadále vykonávat Josef Řezníček.

Základní část TELH zůstává beze změn. Coby úřadující šampioni do soutěže vstupují hokejisté PSG Zlín, kteří při posledním finále zdolali HC Kometa Brno 4:1 na utkání. Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části obhajuje HC Sparta Praha. Nový majitel této trofeje bude znám už v neděli 1. března 2015, kdy je na programu závěrečné 52. kolo základní části soutěže.

Předkolo Česká pojišťovna play off odstartuje prvními zápasy 4. března, nový mistr Tipsport extraligy bude znám nejpozději 23. dubna 2015. Ve skupině o umístění se zase bude bojovat o to, kdo spadne do bitev o udržení v nejvyšší soutěži. Stejně jako v minulé sezoně bude k vidění atraktivní rozšířená baráž! V té se utkají dva nejhorší kluby Tipsport extraligy s vítězi semifinále 1. ligy.

Definitivní složení účastníků Tipsport extraligy pro sezonu 2015/2016 bude známo nejpozději 19. dubna 2015, kdy se odehraje poslední kolo psychicky náročného podniku.

Fanoušci se mohou rovněž v nové sezoně těšit na řadu výrazných osobností! V aktivní kariéře pokračuje obránce Jiří Šlégr, do extraligy se po zahraničních štacích vracejí útočník Zbyněk Irgl či obránci Rostislav Klesla, Petr Čáslava a Martin Škoula. Svou bohatou hráčskou kariéru naopak ukončili Petr Nedvěd, Martin Straka, Radek Bonk, Jan Peterek, Václav Varaďa, Jiří Hanzlík a Dušan Salfický.