Malý podal proti svému obvinění stížnost a zastupitelství této stížnosti vyhovělo. "Stížnosti jsme vyhověli a zrušili rozhodnutí o zahájení stíhání částečně kvůli formálním pochybením a částečně pro nedostatky v dokumentech," vysvětlila Zenklová, ale dodala, že policie by měla tento případ i nadále prověřovat. Není vyloučeno, že jakmile se policii podaří odstranit nedostatky v podkladech, stíhání bude obnoveno.

Kromě bývalého náměstka Ministerstva školství a tělovýchovy Malého policie na konci července zadržela také bývalého předsedu Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Pavla Mokrého a bývalého člena výkonného výboru ČMFS a předsedu Pražského fotbalového svazu Václava Chválu. Ladislav Malý byl také několik let ředitelem společnosti Fotbal Trading.

Podle dvou nezávislých zdrojů agentury se policejní vyšetřování týká s velkou pravděpodobností činnosti těchto mužů, která souvisela právě s akciovou společností Fotbal Trading. Českomoravský fotbalový svaz je jejím jediným akcionářem a firma je z rozhodnutí valné hromady od 19. února 2009 v likvidaci.

Společnost Fotbal Trading a.s. v likvidaci sídlí v domě v Kozí ulici č. 7 v Praze 1 a byla majetkem ČMFS. Svaz ji však prodal. Společnost se zabývala obstaravatelskými službami v oblasti správy objektů bytového, a nebytového fondu, obstaravatelskými službami v oblasti sportovní činnosti a reklamní činností, zajišťovala mimo jiné distribuci vstupenek na světové a evropské fotbalové šampionáty. Předsedou představenstva společnosti Fotbal Trading je podnikatel a bývalý rozhodčí Jaroslav Rezák, členy představenstva jsou Václav Chvála a dva zaměstnanci ČMFS František Sahula a Marcel Petrásek.