UFA Salamandr Hradec Králové – FC Agromeli Brno 4:4 (3:1)

• Branky a nahrávky: 15. Jelínek (Chromek), 16. Jelínek (Chromek), 19. Vydarený (Fidra), 32. Chromek (Jelínek) – 8. Matyska, 30. Nosko (Mica), 33. Kalina (Mica), 36. Outrata (Mica). Rozhodčí: O. Černý – M. Černý. ŽK: Černý, Chromek, Fidra – Outrata. ČK: 34. Černý (HK).
  • Sestavy:
  • Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Michal, Černý, Tomášek, Kilevník, Podolník, Friedl, Jelínek, Fidra, Chromek, Vydarený. Trenér: Petr Hoffmann.
  • Agromeli Brno: Sára (Sýkora) – Nosko, Outrata, Mica, Procházka, Veselovský, Dornay, Vrána, Nedělník, Kalina, Matyska. Trenér: Táborský.

Hradečtí futsalisté si výhrou mohli prakticky zajistit záchranu, jenže Agromeli se nevzdalo. Brňané vedli od osmé minuty po trefě Matysky, domácí Salamandr však před přestávkou téměř zlomil odpor soupeře. Skóre během jedné minuty otočil dvěma góly Jelínek a na 3:1 zvýšil Vydarený.

Po přestávce sice brněnský Nosko snížil na rozdíl jedné branky, ale Chromek vzápětí vrátil Hradci dvougólové vedení – 4:2. Závěr zápasu však Salamandr nezvládl podle představ a Agromeli díky trefám Kaliny a Outraty dokázalo na půdě soupeře srovnat. Domácí tak mají nad svým soupeřem stále čtyřbodový náskok.

Hradečtí berou tuto dělbu bodů jako ztrátu. „Po průběhu zápasu, kdy jsme vedli o dva góly a měli jsme zápas pod kontrolu, beru remízu jako ztrátu. Mohli už jsme rozhodnout o naší záchraně. Takto pořád zůstává čtyřbodový rozdíl. Máme to ovšem stále ve svých rukách,“ upozornil manažer domácích futsalistů Miloš Němeček.

Ten neměl pro důležitý duel k dispozici kompletní kádr: „Do utkání jsme šli oslabeni o dva hráče základní sestavy - Hrůšu a Stejskala. Navíc byl zraněný i náš kapitán Martin Šmíd. Nastoupili méně zkušení hráči a z tohoto hlediska mi přijde výsledek dobrý. Brno přijelo v jedenácti lidech a s tím nejlepším.“