„S hráči jsme si v kabině pondělní zápas detailně rozebrali. Jestliže chceme uspět ve čtvrtek, musíme se vyvarovat chyb ve stoperské dvojici a musíme dotáhnout naše útoky do důrazného zakončení. V pondělí jsme se do vyložené šance nedostali,“ uvedl před odvetou trenér Slavie František Cipro.

Ke změnám v sestavě se trenér příliš vyjadřovat nechtěl. „Mohu slíbit, že Černý bude hrát od začátku, ale který to už vám neprozradím,“ dodal s polovážným úsměvem. Do pondělního zápasu nezasáhli Milan Černý a Stanislav Vlček.

Zdravotní problémy má nově pouze Jan Kysela, který odnesl nepotrestaný zákrok Tomáše Řepky v úvodu střetnutí. „V pořádku úplně není, počkáme, jak bude vypadat ve čtvrtek před zápasem,“ řekl k tomu náš kouč.

Do začátku zápasu by mohl být k dispozici Jaroslav Černý. „Každým dnem se cítím lépe, přidával jsem si běžecké dávky v době, kdy kluci měli volno. Věřím, že bych to od začátku zvládl,“ uvedl slávistický záložník.

Slavia jede do odvety s náskokem 1:0. „Musíme hrát aktivně a dát gól, Sparta by pak musela dát tři. Pro postup musíme udělat maximum,“ říká k výchozí pozici Jaroslav Černý.

Slávistický záložník ale také jedním dechem dodává: „To ale neznamená, že je nám jedno, jak skončíme v lize. Dvakrát jsme měli titul, tak přece nemůžeme skončit osmí, musíme urvat co nejvíc bodů a dostat se co nejvýš.“

Výkop utkání na Letné je ve 20 hodin, vysílá ho Česká televize, kanál ČT4 Sport. Fanoušci Slavie na něj pořádají pochod od Synot Tip Areny v Edenu, sraz je v 16:30 hodin.

První zápas hraný 1. dubna 2010 v Synot Tip Areně

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 16. Milan Černý
Slavia: Vaniak - Krajčík, Kopic, Trapp, Hubáček - Grajciar, Janda (68. Jaroslav Černý ), Ragued, Kysela – Vlček (90. Ivanovski), Milan Černý (84. Šenkeřík)
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Kladrubský, Pamič (45. Vacek) – Žofčák (78. Zeman), Kucka, Hoheneder, Sionko - Wilfried, Kadlec (64. Lačný)
ŽK: Hubáček – Wilfried, Kušnír
Diváci: 7439