Podle názoru Slavie se hráč Matula dopustil hrubého faulu, střet vyplynul z absolutníbezohlednosti k možným následkům vůči soupeři. Matula šel do souboje bez možnostihrát míč a s jednoznačným úmyslem srazit Petra Jandu a následně ho vážně zranil.

Slavia ve svém podnětu žádá disciplinární komisi o potrestání hráče Milana Matuly. Vpodnětu také poukazuje na fakt, že se u tohoto hráče nejedná o první provinění, vedruhém kole této sezony se dopustil hrubého faulu a obdržel rekordní trest ve výši osmizápasů.

Slavia rovněž podala protest proti výkonu rozhodčího Miroslava Zelinky v tomto utkání,který výše popsaný bezohledný faul Milana Matuly na Petra Jandu nepotrestal červenoukartou a tím zasádně ovlivnil další průběh zápasu.

Slavia má po třech odehraných kolech další dva dlouhodobě zraněné hráče, v domácímléčení je navíc Petr Janda, jehož návrat k tréninku také není možné zatím odhadnout.Ve třech jarních utkáních Gambrinus ligy Slavia dostala tři žluté karty, zatímco soupeřijich dostali patnáct, ani v jednom případě nebyla udělena červená karta.

Slavia se do konce tohoto týdne obrátí na předsedu Komise rozhodčích ČMFS s žádostío vysvětlení o způsobu rozhodování o osobních trestech v případech nebezpečnýchfaulů, které doloží příslušnými videozáznamy.

V zájmu českého fotbalu jistě není sčítat po každém kole počty zraněných hráčů. Jsmejednoznačně pro to, aby byli chráněni technicky vybavení fotbalisté a nikoliv ti, kteří sedopouštějí hrubých faulů s cílem zranit svého soupeře.