Ve svátečním programu televize Nova nebudou chybět oblíbené příběhy, které tradičně tvoří nedílnou součást vánočních dnů. Celá rodina si užije kouzelnou atmosféru díky pohádkám, které patří mezi klenoty českého filmového nebe, například S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

V neposlední řadě nabídne hlavní kanál skupiny Nova klasiku jako Císařův pekař a Pekařův císař, Dařbuján a Pandrhola a mnoho dalších. Děti se mohou těšit na animované filmy Čtyřlístek ve službách krále, Kocour v botách nebo Madagaskar 3. Pro dospělé je připraven výběr filmů napříč žánry, jako je např. Česká spojka, Muži v černém 2, Sněžní psi, dva díly filmu Kamarád do deště a další filmy z české i zahraniční produkce.

Na Štědrý den se diváci mohou těšit na českou pohádku Tři bratři. Sourozenci na cestě za láskou a zkušenostmi prožijí spoustu dobrodružství, překvapení a pobaví televizní diváky laskavým humorem z pera Zdeňka Svěráka.

Na Silvestra se diváci mohou těšit na tradiční Silvestrovské Televizní noviny a program posledního dne roku zpestří sestřih toho nejlepšího z pěvecké show SuperStar.

Vánoce na tematických stanicích skupiny Nova

Nova Cinema představí filmovou nadílku, jež potěší jak děti, tak i dospělé. Z dlouhé řady titulů si diváci určitě nesmí nechat ujít filmy Koření života, Norbit, Vévodkyně, Santa má bráchu, Velká vánoční jízda, Petr Pan, Diktátor, Michael Jackson: This Is It, Zahulíme, uvidíme 3, Trosečník nebo trilogii Matrix.

FANDA přinese retro klasiku jako Tucet špinavců, Útěk z Alcatrazu a Mortal Kombat – Boj na život a na smrt. Silvestrovský večer bude na FANDOVI ve znamení westernů. Fanoušky NHL čeká na FANDOVI hokejová oslava nového roku s tradičním zápasem Bridgestone NHL Winter Classic, tentokrát mezi Boston Bruins a Montreal Canadiens, který se odehraje v pátek 1. ledna 2016 od 19.00 hodin.

SMÍCHOV nabídne v premiéře seriál Tři kluci a nemluvně. Odvysílá také sérii oblíbených sitcomů Přátelé, Dva a půl chlapa, Pravidla zasnoubení,  Ženatý se závazky, v rámci pásma Smíškové poté uvede animované seriály Tučňáci z Madagaskaru, Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví, Štěně jménem Scooby Doo, Spongebob v kalhotách.

TELKA uvede bohatý program ze zlatého fondu zábavy televize Nova. Diváci se mohou těšit na koncert Karla Gotta z LucernyZlatou mříž, Skopičiny, Bílé Vánoce Lucie Bílé a spoustu dalších zábavných pořadů.

Speciální vánoční program si užijí sportovní fanoušci, kteří si 25. prosince na NOVA Sport 2 budou moci vychutnat pořádný den s NBA, kdy jim prémiová sportovní stanice přinese hned tři navazující zápasy: od 18:00 Miami Heat – New Orleans Pelicans, od 20:30 uvidí souboj mezi Oklahoma City Thunder a Chicago Bulls a na závěr od 23:00 utkání mezi týmy Golden State Warriors a Cleveland Cavaliers.