„Jsem skutečně rád, že se nám podařilo nalézt dohodu, díky které se mohou zákazníci Skylinku znovu dívat na stanice skupiny Nova v té nejvyšší kvalitě. Sportovní fanoušci se navíc mohou těšit i na stanici NOVA Sport 2, která je nabitá zajímavými sportovními přenosy a zážitky,“ uvedl Christoph Mainusch, generální ředitel a jednatel skupiny Nova.

„Nová stanice NOVA International umožní divákům na Slovensku sledovat to nejlepší z naší vlastní tvorby, a to ve stejném čase jako diváci na českém trhu. Jsem rád, že jsme se dohodli na šíření obou našich sportovních kanálů i NOVA International na Slovensku právě se Skylinkem jako největším místním operátorem,“ dodal k situaci na Slovensku.

Stejně to vidí i Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, provozovatele satelitní televize Skylink: „Jsem rád, že mimo samotné obnovení vysílání programů skupiny Nova v HD kvalitě máme pro naše zákazníky další dobrou zprávu, kterou je rozšíření nabídky Skylinku o prémiový sportovní kanál Nova Sport 2 a kanál Nova International, určený pro diváky mimo území ČR.”

Českým zákazníkům Skylinku se HD stanice vrátí automaticky na původní místa v programu od 25. ledna 2016. Pro sledování skvělých sportovních přenosů na NOVA Sport 2 je třeba znovu naladit satelitní set-top box – nová sportovní stanice se pak stane součástí programové nabídky.

Čeští a slovenští sportovní fanoušci jistě ocení exkluzivní sportovní zápasy, těšit se mohou například na ragbyové Six Nations, boxerské zápasy Klička, NBA, šipkařskou Premier League, tenisový Wimbledon, galavečery UFC, motoristické závody IndyCar nebo vysílání olympijských her z brazilského Rio de Janeira.

Na NOVA International se mohou diváci těšit například na oblíbené seriály Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2, kriminální seriál Atentát, nový komediální seriál Na vodě, či pravidelné Televizní noviny a zpravodajské a publicistické magazíny.