Nové školicí centrum je klíčovou součástí probíhajícího rozvoje dovedností globální dealerské sítě ŠKODA. „Kompetentní a kvalifikovaní partneři jsou klíčovým faktorem v našem růstu v příštích letech,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva za prodej a marketing. „Růstová ofenzíva se také nazývá ofenzívou služeb. V rámci programu vzdělávacích aktivit školicího střediska nabízíme našim obchodníkům potřebné nástroje pro různé výzvy,“ dodává Eichhorn.

Servisní tréninkové centrum ŠKODA, ležící nedaleko hlavního sídla společnosti ŠKODA AUTO, poskytuje technické a prodejní školení importérů a zaměstnanců obchodních a servisních partnerů značky z celého světa. Prostory Servisního tréninkového centra jsou též využívány k internímu školení zaměstnanců ŠKODA AUTO. Stavba patří k nejmodernějším vzdělávacím centrům automobilového průmyslu a letos získala nominaci v soutěži „Stavba roku 2012“.

Výstavba nového centra trvala pouhých čtrnáct měsíců, společnost ŠKODA do ní investovala šest milionů eur. Strukturální fondy Evropské unie stavbu podpořily dalšími dvěma a půl miliony eur.

Na pěti podlažích se nacházejí různá vzdělávací zařízení včetně nejmodernější prezentační techniky. Budova celkově disponuje plochou o rozloze 7000 m2. Velký sál s nejmodernější audio a světelnou technikou a třemi točnami pro vozy, umožňuje velkorysé prezentace. Kromě školicích místností se v budově nachází prezentační sál s možností videokonferencí. V karosárně se provádí i další vzdělávání karosářů. Suterén částečně slouží k parkování tréninkových vozů a také jako sklad či technické zázemí budovy.