Osmadvacet branek, utkání plná zvratů a emocí, skvělou atmosféru v hledišti. To vše přinesly třetí a čtvrté zápasy play-down mezi Sokolem Pardubice a FbŠ Bohemians Praha. Zatímco po sobotním vítězství 8:7 na hřišti křepčili domácí, v neděli se z těsné výhry v poměru 7:6 radovali hráči Bohemians.

Sobotní duel přinesl málokdy vídanou přestřelku

Do poslední třetiny se šlo za stavu 3:2 pro hráče pardubického Sokola, ovšem ve třetí části se skóre neustále měnilo a diváci se v ní dočkali deseti branek. Tu vítěznou vstřelil osmdesát sekund před koncem utkání domácí útočník Martin Zozulák. „Pokud bych byl v hledišti jako nestranný divák, tak bych si zápas musel užívat. Takhle to ale byly obrovské nervy a vítězství bral šťastnější tým,“ řekl po zápase trenér Pardubic Miroslav Janovský.

Sokol se tak po vítězství 8:7 v sérii, hrané na tři vítězná utkání, dostal do vedení 2:1 a v neděli měl na svých hokejkách mečbol

První pokus na ukončení série již v neděli Sokol Pardubice prohospodařil

Florbalisté pardubického Sokola mohli o ukončení série rozhodnout již v nedělním čtvrtém utkání. Především výkonem v poslední třetině se jim to ale nepodařilo. V nedělním duelu totiž před vstupem do závěrečné části vedl 6:3, zbytečně pasivní hrou ale umožnil soupeři během dvanácti minut vyrovnat. Zbývající část zápasu se už sice hrála nahoru a dolů, šance se střídaly na obou stranách, šťastnější ale tentokrát byli hráči pražského týmu. Vítěznou trefu si schoval do poslední minuty Pavel Čihák a ani snaha domácích vyrovnat v power-play ke vstřelení gólu nevedla.

OHLASY: Obránce pardubického Sokola Adam Šťastný

„Sobotní zápas byl zápasem pro diváky. První třetina vyzněla lépe pro nás, ale zbytek zápasu vyrovnaný s následnou přestřelkou v poslední třetině kde padlo deset gólů a šťastnějším koncem pro nás. Nedělní utkání bylo opět vyrovnané, ale v poslední třetině jsme prohospodařili slibný náskok třech gólů a nakonec prohráli 6:7. Štěstí měl tentokrát soupeř. Bohužel,“ hodnotí celý víkend obránce Sokola Adam Šťastný.

Rozhodne se až v pátém a rozhodujícím zápase

O tom, který tým si zajistí účast v extralize pro další sezonu už v prvním kole play-down, se tak rozhodne až v pátém rozhodujícím zápase. Jeho termín bude znám během nejbližších hodin. Poražený tým čeká ve druhém kole play-down Liberec, který své první kolo play-down prohrál s celkem x3m SSK Future Praha 1:3 na zápasy. Série hraná opět na tři vítězné zápasy startuje už o nejbližším víkendu.

„Záchranu jsme měli v neděli blízko, ale teď už se soustředíme pouze na rozhodující pátý zápas. Platí to, co platilo před nedělním zápasem – stačí nám stále vyhrát jeden zápas. Naše mužstvo je dostatečně silné na to, aby zápas zvládlo. Na zápas se už teď těšíme,“ dodává trenér Pardubic Miroslav Janovský.

3. utkání play-down:  Sokol Pardubice vs. FbŠ Bohemians 8:7 (2:0,1:2,5:5)

• Branky Sokol Pardubice: 01:29 Martin Zozulák, 11:24 Marek Ďopan (Jakub Burian), 21:12 Jakub Burian (Martin Zozulák), 22:45 Filip Bahník (Jaromír Lisa), 43:50 Filip Bahník (Ondřej Vichr), 46:50 Filip Bahník (Jakub Kunát), 54:07 Jakub Kunát (Martin Zozulák), 58:40 Martin Zozulák (Marek Ďopan)
  • Branky FbŠ Bohemians: 26:30 Tomáš Kindl (Michal Jedlička), 32:29 Jan Hněvkovský (Martin Kisugite), 42:11 Vojtěch Bagin (Martin Šimek), 42:22 Michal Jedlička (Martin Kisugite), 44:14 Martin Kisugite, 45:13 Jan Hněvkovský (Tomáš Kindl), 55:11 Pavel Čihák (Marek Hluchý)
  • Rozhodčí: Sýkora Martin, Sýkora Ondřej, Vyloučení: 4:1 (1:1)
  • Zásahy brankářů: Mrkos 16 - Rebro 19
  • Diváků: 223
  • Stav série: 2:1

4. utkání play-down: Sokol Pardubice vs. FbŠ Bohemians 6:7 (4:1,2:2,0:4)

• Branky Sokol Pardubice:, 3:13 Jakub Kunát (Adam Šťastný), 14:59 Martin Zozulák (Karel Brychta), 15:41 Filip Bahník (Jaromír Lisa), 19:43 Filip Bahník (Jaromír Lisa), 29:12 Ivo Teichman (Jakub Burian), 39:13 Martin Zozulák (Jakub Burian)
  • Branky FbŠ Bohemians: 12:05 Jan Hněvkovský (Martin Kisugite), 26:43 Vojtěch Bagin (Michal Jedlička), 36:51 Martin Šimek (Vojtěch Bagin), 43:09 Tomáš Kindl (Jan Hněvkovský), 45:49 Pavel Čihák (Tomáš Kindl), 51:45 Adam Růžek (Vojtěch Bagin), 59:02 Pavel Čihák (Jan Hněvkovský)
  • Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek, Vyloučení: 5:1 (0:1)
  • Zásahy brankářů: Mrkos 18 - Rebro 13