HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI - PIRÁTI CHOMUTOV 2:3 p. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Konečný stav série: 3:4

• Branky a nahrávky: 15. Roubík (Šagát), 39. Roubík (Šagát) - 24. Gajovský (Havíř, Kovář), 50. Hruška (Havíř, Kovář), 68. Grof (Hruška, Kovář). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. Diváci: 6500 (vyprodáno).
  • Sestavy:
  • HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, J. Zeman - J. Krejčík, P. Hořava - Kousalík, Dan Růžička - F. Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, T. Hertl, J. Káňa - Dan. Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Majdan, Pajič, M. Čermák. Trenéři: Rosol a Skrbek.
  • Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán - Bartejs, Havíř - Grof, J. Mrázek - Jillson - Hřebejk, Kraft, Jíra - D. Hruška, J. Kovář, Gajovský - Lapšanský, R. Diviš, Orsava - Endál, Sikora, Hromas - Ondřej. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči, avšak Jíra u pravé tyče Orctovy branky netrefil kotouč. Výživná poté byla především patnáctá minuta. Nejdříve se neprosadil Jakub Orsava, jehož vychytal ústecký gólman svou lapačkou. Z protiútoku se zrodila první branka utkání, kterou měl na svědomí Jaroslav Roubík, jenž překvapivým bekhendem poslal Slovan do vedení. V téže minutě se předvedl znovu Orct, na němž ztroskotal Sikora.

Vyrovnání se hosté dočkali v 24. minutě. V přesilové hře zachoval chladnou hlavu obránce Havíř, který předložil Gajovskému kotouč před zcela odkrytou svatyni a hostující forvard nemohl minout. Chomutovští mohli v následujících minutách zvrátit skóre na svou stranu, ale v dalších početních výhodách úspěšní nebyli.

Udeřit mohli naopak domácí, Zeman však trefil v oslabení pouze břevno chomutovské branky. Přesto šli Ústečtí Lvi znovu do vedení a opět to bylo zásluhou Jaroslava Roubíka, který za Řehořova záda doklepl střelu Šagáta. Dvoubrankový náskok měl na své holi ještě před přestávkou Hertl, gólman Pirátů byl ale tentokrát proti.

Když na počátku třetího dějství trefil tyčku po přihrávce Šagáta také Hanzl, přišel trest. Deset minut před uplynutím základní hrací doby tečoval David Hruška střelu jeho jmenovce Havíře a druhá přesilovková trefa hostujícího týmu poslala tento napínavý duel do prodloužení.

V něm měl podstatně více práce chomutovský strážce Řehoř, který musel čelit během necelých osmi minut devíti střeleckým pokusům. Za svá záda už ale žádný kotouč nepustil a když ze třetí střely Pirátů prostřelil Zdeňka Orcta obránce Jakub Grof, bylo o vítězi zápasu, série i celého ročníku první hokejové ligy definitivně rozhodnuto. Pro Ústecké Lvy sezona dnešním dnem definitivně končí, na Chomutov čeká baráž o Tipsport extraligu, v níž svěřenci Jiřího Doležala vyzvou Bruslařský klub z Mladé Boleslavi.