Více jak devatenáct měsíců od konání 1. kola prvních přímých prezidentských voleb si tedy stávající prezident Miloš Zeman udržuje prvenství – s aktuálním ziskem 20,3 % hlasů. Navíc by setřásl svého tehdejšího největšího soka, Karla Schwarzenberga. Ten je nyní se ziskem 12,8 % hlasů až na třetím místě.

Největším Zemanovým soupeřem se totiž aktuálně stává Andrej Babiš, jemuž by dalo svůj hlas cca 14 % voličů. Babiš počínaje sněmovními volbami v roce 2013 sbírá volební úspěchy včetně nedávných komunálních voleb a stává se rovněž nejlépe hodnoceným vládním představitelem.

Exprezident Václav Klaus by pak získal čtvrtý nejvyšší volební zisk, a to 9,1 % hlasů od 59,7 % voličů, kteří by se přímých prezidentských voleb účastnili. Za ním se pak se ziskem 8,5 % hlasů umístil katolický kněz Tomáš Halík.

Sociálně demokratický ministr bez portfeje a senátor Jiří Dientsbier by získal podporu 8,2 % hlasů, dostal by tedy o 1,3 procentního bodu více než stranický šéf a premiér Bohuslav Sobotka (6,9 %).

Nejmenší podporu by pak z vybraných kandidátů získal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (1,2 %) a bývalý prezidentský kandidát Jan Fischer (0,2 %)!