Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka profesionálních hasičů podniku Deza. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v areálu soukromé firmy došlo k požáru staré cisterny se zbytky asfaltu.

"První cisterna hasičů byla na místě za devět minut po výjezdu ze stanice. Už z dálky byl vidět větší oblak černého kouře. Po dojezdu jednotek bylo postupně rozvinuto vedení a požárním útokem se podařilo plameny srazit. Za použití pěny byl požár celkově zlikvidován asi po hodině prací. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn," řekl mjr. Ivo Mitáček, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Velitel zásahu následně zjistil okolnosti události a majitelé hasiče informovali, že jim žádná škoda nevznikla. Událost proto nebyla dále šetřena a byla označena jako technická pomoc.

Mluvčí Mitáček pak dále poznamenal: "Likvidace požárů různého druhu odpadu – popelnice, odpadkové koše, kontejnery, skládky apod. – patří mezi takřka každodenní výjezdy a zásahy profesionálních i dobrovolných hasičů v našem kraji. Od začátku letošního roku evidujeme už 60 takových případů."

Během dneška 12.5.2011 byl však znovu vyšetřovatelem přehodnocen celý případ a byl překvalifikován znovu do oblasti požáru. "Případ nadále šetříme jako nedbalostní jednání," zakončil mluvčí Mitáček.