Gymnázium Rožnov, Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel a Střední škola zemědělská a přírodovědná. Na všech třech těchto středních školách v Rožnově proběhly v minulých dnech tradiční maturitní zkoušky. Studenti posledních ročníků usilovali před komisemi o co nejlepší zúročení znalostí a dovedností, které získali v průběhu předchozího studia.

„Na naší škole maturovalo 55 žáků. Z celkového množství neúspěšných maturantů byla převaha ze státní části zkoušek – asi 90 %,“ uvedl ředitel „zemědělky“ Jaroslav Krčmář s tím, že na škole nebyl pouze jeden žák z důvodu prospěchu k maturitám připuštěn.

Podobná situace byla také na Gymnáziu Rožnov pod Radhoštěm. „Z maturujících 77 studentů pouze dva neudělali profilové zkoušky, jednoho studenta jsme k maturitě nepustili,“ popsal zástupce ředitelky školy Vladimír Kolář s tím, že předávání maturitních vysvědčení proběhlo na rožnovské radnici ve středu 5. června.

O týden později, ve čtvrtek 13.6. si pak, rovněž v obřadní síni rožnovského MěÚ, převezmou maturitní vysvědčení studenti Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel. „U maturit jsme měli 155 žáků včetně těch, kteří již zkoušku opravovali. Naopak pětici studentů jsme k maturitě nepustili a tato zkouška je čeká až na podzim,“ uzavřel statistiky letošních maturantů ředitel školy Miroslav Trefil.