Největší otazník doposud visel nad účastí týmů Orlové a Valašského Meziříčí! Na soutoku Bečev, stejně jako u polských hranic, se totiž museli vypořádat se závazky z minulého ročníku.

„Oba kluby byly podmínečně přijaty. Snad nenastane situace, kdy třeba v září vyjde najevo, že něco neuhradily a pak by se musely "vyhodit". V tom případě by totiž nastal velký problém,“ uvedl pro hokej.cz Vladimír Schiefner.

Schiefner přitom potvrdil, že počet účastníků skupiny Východ bude opět sudý. Ačkoliv kluby ještě nedávno počítaly s variantou jedenácti mužstev, bude jich nakonec znovu dvanáct.  Po postupu Prostějova do první ligy bylo "uvolněné" místo nabídnuto Uničovu. Poražený tým z baráže nabídku odmítl! Souhlasila s ní ovšem Karviná, která se loni dostala do kvalifikace.

 

Definitivní podoba druholigových skupin:

Západ: Beroun, Bílina, Děčín, Jablonec, Jindřichův Hradec, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.

Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Karviná, Nový Jičín, Opava, Orlová, Poruba, Přerov, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín.

 

Po základní části a play-off následuje kvalifikace třech týmů

Série play-off se budou hrát na tři vítězné zápasy a protože byl letos svazem zaveden přímý postup do vyšší soutěže, mohou do play-off zasáhnout jen ti hráči, kteří mají v základní části za tým odehráno nejméně 50 procent duelů!

Po skončení play-off bude na programu kvalifikace za účasti třech celků, jež se utkají o dvě postupová místa do 1.ligy. Z východu do kvalifikace postoupí celkový vítěz play-off, ze západní skupiny poté vítězové semifinálových sérií! Do krajské soutěže naopak spadnou dva nejhorší celky základní části.

Rovněž naše druhá liga nabídne řadu novinek v pravidlech

Od nového ročníku budou také ve druhé lize aplikovány změny, jež oznámila mezinárodní hokejová federace. Jedná se o zvětšení útočných pásem a také nové posuzování zakázaného uvolnění.

To bude odpískáno tehdy, pokud bude na úrovni bodu pro vhazování bránící hráč jasně blíže kotouči. Jestliže bude postavení hráčů opačné, nebo budou bojovat rameno na rameno, o zakázané uvolnění nepůjde.